Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ciągle nie mamy wicestarosty

Znamy wysokość pensji Czesława Gluzy, ale nazwiska wicestarosty i wiceprzewodniczących Rady Powiatu są ciągle dla nas niewiadomą. Choć już druga sesja Rady Powiatu za nami.

Na nazwiska poczekamy jeszcze tydzień

We wtorek o 15:00 (7 grudnia) po raz drugi zebrała się Rada Powiatu. Liczyliśmy, że wybierze jedne z najważniejszych osób w powiecie cieszyńskim. Okazało się inaczej. Na wniosek starosty Czesława Gluzy (PO) z porządku obrad wykreślono wybór wiceprzewodniczących rady, wicestarosty, członków zarządu powiatu oraz skład osobowy komisji. - Nastąpiła nowa sytuacja, mój zastępca został wybrany na burmistrza Cieszyna i potrzebuję czasu na ustalenia – przekonywał Czesław Gluza. Radny Ludwik Kuboszek (CIS) kontrował: - Ze zdziwieniem przyjmuję taką propozycję. Ewentualny wybór Mieczysława Szczurka był do przewidzenia. - To brak powagi w traktowaniu całej rady – mówił. Ostatecznie decyzje o wyborze wicestarosty i członków zarządu zapadną na przyszłotygodniowej sesji.

Gluza - 11 600 zł plus dodatki

Ryszard Macura (CIS) wnioskuje o obniżenie pensji starosty o 15%
Fot ŁG

Rada zajęła się wynagrodzeniem starosty Czesława Gluzy. 11 600 zł plus dodatek za wieloletnią pracę (reglamentują go odrębne przepisy) – tyle wynosić będzie pensja starosty. To maksymalna wysokość określona w Rozporządzeniu Rady Ministrów. Dwóch radnych było przeciw: Ludwik Kuboszek (CIS) oraz Ryszard Macura (CIS), który chciał „obcięcia” pensji starosty o 15%. Dyskusja o pensji starosty nie była ani długa, ani burzliwa. Warto pamiętać, że – jak czytamy w uzasadnieniu uchwały - w dotychczasowych 3 kadencjach Rada Powiatu Cieszyńskiego ustalała wynagrodzenie Starosty w maksymalnej [możliwej – przyp. ŁG] wysokości. Radni zdecydowali także o wygaśnięciu mandatu Karola Sitka (CIS) oraz Mieczysława Szczurka (CRS).

Między 13 grudnia a wernisażem

Kolejne decyzję zapadną za tydzień na kolejne sesji. Przewodniczący rady powiatu Stanisław Kubicius (Lewica Ziemi Cieszyńskiej) będzie miał ostry orzech do zgryzienia, by ustalić termin posiedzenia, który zadowoli wszystkich radnych. Część z nich na koniec sesji podzieliło się swoimi planami na przyszły tydzień. Niektórzy planują wziąć czynny udział w uroczystościach rocznicowych stanu wojennego (13 grudnia) inni w wernisażu (15 grudnia).

Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: