Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie: z kompostownikiem taniej

Kolejna gmina w powiecie cieszyńskim zdecydowała się na wprowadzenie ulgi za odbiór odpadów komunalnych w przypadku gospodarstw domowych, korzystających z przydomowych kompostowników. Podczas lipcowej (14.07) sesji Rady Gminy Chybie radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu odpowiedniej uchwały.

Zgodnie z nowymi regulacjami gminy mają możliwość obniżenia opłat za śmieci mieszkańcom domów, którzy w ogrodach mają kompostowniki. Na wprowadzenie ulgi zdecydowała się Gmina Chybie – zwalnia się w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku komunalnym – zadecydowali radni Rady Gminy Chybie. Osoby, które są posiadaczami przydomowych kompostowników, mogą więc liczyć na ulgę w wysokości 2 zł miesięcznie od osoby. Ulga wchodzi w życie od 1 stycznia 2021 roku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-16 14:10:26
Edi: Kompostownik powinien być obowiązkowy,w każdym jednym domostwie na wsi,tak jak kubeł na śmieci. Nie wiem tylko dlaczego gmina ma dopłacać za jego posiadanie,wszakże większość mieszkańców gminy deklarowała w formularzu,że będzie kompostowała biodegradowalne u siebie w kompostowniku,a teraz sie to widzi ile worów z trawą jest wystawiane przed posesjami.
2020-07-18 06:35:01
Władek na skuterze: Jestem wladek i jezdze na skuterze---ja place za smieci w prawie 1200 rocznie za 5 osób, i patrzac na to ze mam sobie kolo komu zrobic gnojowisko ,smrod ,muchy i bagno zeby zaoszczedzic 120 zloty w skali roku W ŻYCIU ,a poza tym czemu jak tu widze post ze powinien byc obowiazek--jak chcesz edi to pozbieraj z calej wioski odpady i rob sobie na calej posesji kompostownik ale ja w życiu tego nie zrobie,gmina i tak predzej czy pozniej podniesie znowu oplaty a firma co wywozi smieci to niech sama se zrobi kompostownik u siebie przeciez dostają ode mnie 1200 rocznie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: