Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie w Canal +

Film Franciszka Dzidy „15 Fotografii” można oglądać w czerwcu w programie Canal +. Telewizja wyświetli obraz kilkakrotnie do końca czerwca.

15 fotografii to film o dramatycznej próbie zatrzymania odchodzącej miłości i walce z przeznaczeniem. Jak mówi twórca  Ta historia może przydarzyć się każdemu bowiem jest mikrokosmosem ludzkiego losu …

Główny bohater Rudek Szczygieł wtłoczony w niezbyt atrakcyjne ale stabilne ramy codziennego życia, nagle zostaje postawiony przed wyjątkowej wagi życiową próbą. Rozpaczliwie stara się odnaleźć w nowej sytuacji, chociaż relacje z których zbudowane jest jego małżeństwo, jeszcze dodatkowo komplikują rozwiązanie problemu. W filmie można zobaczyć Piotra Machalicę, Agatę Ochotę – Hutyrę, Katarzynę Litwin, Marka Litewkę. W  filmie gra i śpiewa również światowej sławy mezzosopranistka pochodząca ze Strumienia Izabela Kopeć.

Reżyser Franciszek Dzida – pochodzący z Chybia najbardziej znany filmowiec amator w Polsce całą historię osadził w miejscowych realiach. Jest wiec upadająca cukrownia, w której pracuje główny bohater i urokliwe pejzaże „żabiego kraju”. Cała produkcja trwała zaledwie 5 dni. Premiera filmu miała miejsce w 2010r. Czytaj „15 fotografii Franciszka Dzidy”.

W czerwcu produkcję z Chybia postanowił pokazać Canal +. Dwie pierwsze projekcje już za nami film można było zobaczyć 3 i 9 czerwca. Jednak kolejne  przed nami. Film Franciszka Dzidy będzie można zobaczyć we wtorek 14 czerwca godz. 16.30, w piątek 17 czerwca godz. 05.45, we wtorek 21 czerwca godz. 10.45,  w niedzielę 26 czerwca godz. 12.45 oraz  w środę 29 czerwca godz. 17.05 i czwartek 30 czerwca godz. 09.00.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU:

ZOBACZ TEŻ TELEDYSK DO FILMU Piosenkę"I'm singing for you" śpiewa mezzosopranistka Izabela Kopeć:


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: