Chybie: usuną azbest

64 tysiące zł otrzyma Chybie na usuwanie azbestu z terenu Gminy.

28 lipca Gmina Chybie otrzymała dofinansowanie w wysokości 64 tysięcy zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na usuwanie wyrobów azbestowych z terenu gminy Chybie.

Jak informują władze Gminy, 4 sierpnia br. została podpisana umowa na wykonanie tego zadania z firmą z Bielska Białej - P.P.H.U. „Eko-grunt”, która zadeklarowała, że już w przyszłym tygodniu wejdzie w teren.
- Z zadania skorzysta 36 domostw. Na terenie 24 prywatnych posesji Wykonawca zdemontuje, wywiezie i unieszkodliwi materiały budowlane zawierające szkodliwy azbest, a z terenu kolejnych 12 nieruchomości odbierze i unieszkodliwi zdemontowane już wcześniej i zdeponowane wyroby azbestowe. Łącznie dzięki wprowadzonemu zadaniu i pozyskanemu dofinansowaniu z terenu gminy Chybie zniknie około 86 ton materiału zawierającego niebezpieczny azbest – podają urzędnicy.

Gmina Chybie od 2010 roku sukcesywnie inwestuje w ochronę środowiska. - Działania zmierzające do usunięcia wyrobów azbestowych z terenu gminy są jednym z działań priorytetowych samorządu i wynikają z wdrażanego Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Gminy Chybie na lata 2011 – 2030 – dodają włodarze.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją