Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie: Stypendia i medale

Podczas zakończonych w miniony weekend Żabionaliów, wręczono medale i wyróżnienia dla kilku mieszkańców gminy Chybie.

Martynka Sajdok i Zuzia Żydek to dwa niezwykłe talenty chybskie, które w tańcu nie mają sobie równych. Martyna jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. P. Kojzara w Mnichu, natomiast Zuzanna Żydek uczennicą Szkoły Podstawowej im. K. Miarki w Zaborzu. Pragnąc docenić ich trud i wysiłek, wójt Chybia – Janusz Żydek przyznał Chybiankom stypendium za osiągnięcia artystyczne, które uroczyście wręczył podczas I dnia Żabionaliów wraz z wiceministrem Stanisławem Szwedem.
Stypendystki od 2015 r. biorą udział w konkursach ogólnopolskich, zdobywając liczne puchary i medale. Obecnie Martyna i Zuzia reprezentują nasz kraj na tanecznych mistrzostwach świata w Hiszpanii. Trzymamy kciuki za nasze talenty, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podczas tegorocznych Żabionaliów wyróżniono również dwie wyjątkowo zasłużone dla chybskiej społeczności osoby. Działając na podstawie ustawy o orderach i odznaczeniach, Wójt Gminy Chybie poprzez Wojewodę Śląskiego wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o nadanie Złotego Krzyża Zasługi dla byłego komendanta gminnego straży pożarnej Władysława Kajstury oraz Brązowego Krzyża Zasługi dla wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego nr 1 w Chybiu – Mirosława Stańka.
Uroczystego wręczenia odznaczeń państwowych zasłużonym dokonał gość specjalny Żabionaliów – Wiceminister, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Stanisław Szwed wraz z wójtem Chybia – Januszem Żydkiem.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-21 18:45:30
bronek91: Panie Pośle Szwed, medale może wręczyć każdy, nawet Wójt, Komendant Miejscowego OSP, Sołtys, Komendant właściwego miejscowo Komisariatu Policji itd. Szkoda Pańskiego cennego czasu. Przeca wszyscy wiedzą o co chodzi..... Teraz proponuję, póki jeszcze czas, zorganizować konkurs albo zlecić opracowanie spisu wraz dokumentacją wszelkich nieruchomości o które mogą potencjalnie wystąpić poszczególne organizacje lub osoby prywatne z siedzibą w Nowym Jorku lub Izraelu.... A jakie nagrody są przewidziane wobec rozwalających się po Polsce sołdatów US Army????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: