Chybie: rozbierają trybuny!

Rozbiórka trybuny na stadionie RKS Cukrownik ruszyła. Kończą się prace termoizolacyjne w pawilonie sportowym.

To nie pierwsze prace związane z tym miejscem - modernizacją– wyremontowano już pomieszczenia pawilonu sportowego RKSu Cukrownik w Chybiu - szatnie i natryski, wybudowano instalację CO wraz z piecem. Na ukończeniu jest też termomodernizacja w zakresie ścian zewnętrznych, stropodachu, poddasza użytkowego wraz z robotami towarzyszącymi wewnętrznymi oraz zewnętrznymi. - Zgodnie z przeprowadzonym audytem energetycznym budynku działanie to ma w efekcie doprowadzić do obniżenia zapotrzebowania energetycznego budynku, a przez to do redukcji emitowanego zanieczyszczenia, tzw. niskiej emisji, o blisko 80% - informują władze Gminy Chybie. Koszt przedsięwzięcia to 83 tysiące zł.

Z kolei zakryta trybuna przy Lipowej 9 miała wg planu kosztować około 360 tysięcy zł [Pisaliśmy: Chybie – jaki budżet? ]. Środki na ten cel udało się Gminie pozyskać ze środków wojewódzkich [Stadion zyska trybunę ]. Niestety, do przetargu, jaki Gmina ogłosiła na prace rozbiórkowe trybuny i wykonanie nowej, zgłosiła się tylko jedna firma, która na dodatek zaproponowała o wiele wyższą stawkę niż planowana. Mimo ponowienia przetargu, chętnych do wykonawstwa dalej nie było w zamierzonym budżecie, dlatego włodarze gminy postanowili jednak przyjąć kolejną ofertę startującej w przetargu firmy, a brakujące środki przesunięto z budżetu Gminy [Wybudują, ale drożej]. Dzięki temu pierwsze prace – rozbiórkowe ruszyły. Jak informują władze Chybia, wykonawca – firma z Wodzisławia Śląskiego – rozpoczęła rozbiórkę.

Zakres robót obejmie m.in. rozbiórkę trybuny głównej, odbudowę wraz z przebudową trybuny głównej z zadaszeniem oraz pomieszczeniami magazynowymi pod nią, wykonanie nowego oświetlenie trybuny z istniejącej instalacji elektroenergetycznej, wykonanie nowego chodnika z kostki betonowej drobnowymiarowej, budowę drenażu opaskowego i kanalizacji deszczowej oraz zabudowę nowych krzesełek na całej długości trybuny. Trybuna zostanie podzielona na 4 sektory, w tym 2 sektory zadaszone. W efekcie powstanie ponad 500 miejsc siedzących dla mieszkańców i turystów.
 

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją