Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie: problemy z dojazdem

Od kilku miesięcy Wójt Gminy Chybie – Janusz Żydek walczy o rozwiązanie problemów występujących w przewozach autobusowych na linii Chybie - Bielsko-Biała.

Jak poinformował UG w Chybiu przeprowadzono analizy prawne, które wykazały, że bezpośrednie sfinansowanie przez Gminę Chybie kosztów przywrócenia ostatnio zlikwidowanego przez prywatną firmę przewozową Linea-Trans kursu z Bielska-Białej o godz. 18.20, którego chciał podjąć się chybski samorząd byłoby prawnie niedopuszczalne. W związku z tym wójt zainicjował spotkanie z Beskidzkim Związkiem Powiatowo-Gminnym, który jest organizatorem transportu w powiecie bielskim oraz PKS-em w Bielsku-Białej S.A., który z kolei jest operatorem transportu na liniach w tym powiecie).

Spotkanie odbyło się 21 stycznia 2019 r. w Bielsku-Białej - Podczas długich rozmów rozważano różne warianty zmian rozkładu jazdy autobusów potwierdzone na piśmie, które w chwili obecnej analizowane są przez BZPG wraz z bielskim PKS-em pod kątem możliwości techniczno-organizacyjnych oraz kosztów, jakie znalazłyby się do zapłacenia po stronie gminy Chybie w każdym z rozważanych wariantów. Następnie, Wójt – Janusz Żydek wraz z Radą Gminy podejmie decyzję co do źródła finansowania z chybkiego budżetu i doprowadzi do szybkiego podpisania porozumienia z Beskidzkim Związkiem Powiatowo-Gminnym by uruchomić kursy do Chybia już po wakacjach - od września 2019 r. – informuje chybski magistrat

Realne staje się także połączenie z Pawłowicami - Rodzice uczniów z terenu naszej gminy uczęszczających do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach oraz dyrektor tej placówki zawnioskowali o przedłużenie linii komunikacyjnej „Pawłowice Centrum–Targ - Strumień Rynek” do CHYBIA. Komunikację na tej linii, oznaczonej jako „L-5”, prowadzi Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak podkreślają urzędnicy po uzyskaniu informacji z Jastrzębia z jakimi kosztami będzie się to wiązało i po koniecznej do przeprowadzenia analizie możliwości budżetowych, Wójt i Rada Gminy podejmą szybką decyzję, której efektem, mamy nadzieję, będzie udzielenie pomocy finansowej Związkowi Komunikacyjnemu z Jastrzębia-Zdroju i uruchomienie kursów na wydłużonej do gminy Chybie trasie również od nowego roku szkolnego 2019/2020

(red./mat.pras,)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: