Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie - miliony na kanalizację

Kolejne pieniądze na budowę kanalizacji udało się pozyskać gminie Chybie. Trzy miliony złotych pochodzą z Ministerstwa Środowiska.
Skutecznie od kilku lat Chybiu udaje się pozyskiwać kolejne pieniądze na budowę sieci kanalizacyjnej w gminie. Dwa lata temu otwarto oczyszczalnię ścieków, oprócz tego położono kilometry rur. W kolejnych latach również inwestowano w kanalizację. W czerwcu b.r. Chybie złożyło do konkursu ogłaszanego przez Ministerstwo Środowiska wniosek aplikacyjny. Dotyczył on realizacji kolejnego etapu rozbudowy sieci i poprawy gospodarki wodno-ściekowej.
 
I tym razem udało się pozyskać fundusze. W sumie nieco ponad 3 miliony złotych . Ten montaż finansowy wymaga sporego zaangażowania środków własnych. Ale udaje się nam kolejne etapy realizować – cieszy się wójt Chybia Elżbieta Dubiańska – Przemyk.
 
Zakres przedsięwzięcia ma objąć modernizację gminnej oczyszczalni ścieków w zakresie redukcji związków biogennych oraz budowę kanalizacji sanitarnej w Mnichu i Chybiu w obrębie ulic: Kopernika (remiza OSP, szkoła podstawowa, gimnazjum, przedszkole), Wojska Polskiego do Pod Dudnią oraz Kolejowej.
 
 
Całkowita wartości tego projektu to niespełna 4,4 miliona zł. Zadanie ma być realizowane w przyszłym roku, jednak jak dodaje wójt, przetarg na inwestycję zostanie ogłoszony jeszcze w roku bieżącym. Tak by móc jak najwcześniej przystąpić do prac.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: