Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chybie chce upamiętnić Bitwę Warszawską

Gmina Chybie, z inicjatywy wójta Janusza Żydka, chce przystąpić do rządowego projektu "Pod biało-czerwoną". Zakłada on zakup ze środków z budżetu państwa masztów i flag narodowych dla każdej gminy, która się zgłosi do programu.

Flagi mają upamiętniać 100. rocznicę zwycięstwa wojsk RP w Bitwie Warszawskiej. - Dzięki projektowi chcemy budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszej małej Ojczyzny! - czytamy na stronie internetowej gminy.

Aby masz z flagą stanął na terenie gminy, potrzebne jest zebranie 100 podpisów mieszkańców miejscowości - składa się je wirtualnie, za pośrednictwem strony bialoczerwona.www.gov.pl

KR/UG Chybie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-27 11:42:41
edn: Cieszy kiedy ludzie są zjednoczeni, wyznają dobre wartości, wspomagają się wzajemnie w pracy dla dobra ogółu i nie tworzą sztucznych podziałów między sobą. Niestety we współczesnej Polsce taki stan rzeczy zastępują symbole i podziały - niejeden próbował już budować dobrobyt przykrywając problemy flagą i wiarą. Powodzenia.
2020-08-28 18:19:25
ciotka matylda: Coś mi to pachnie promowaniem firm produkujących maszty! Kiedy te tłuki rządowe zrozumieją,że rząd nie ma swoich pieniędzy! No i czy w obecnej sytuacji to są priorytety! Następny minister który chce popływać jachtem po Karaibach jak były minister zdrowia! Taka propozycja dla samorządów to rozdawanie ochłapów. Zwycięstwo można upamiętnić na wiele sposobów. Ten wydaje mi się równie kretyński co 100 grających ławeczek.
2020-08-28 18:40:07
politykier: Z ławeczką Trzaskowskiego na czele krzy-sio+
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: