Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie będzie miało zieloną klasę?

Chybie stawia na ekologię i salę lekcyjną na wolnym powietrzu. Planowane koszty projektu Zielona Klasa to 80 tys. zł. Gmina stara się jednak o dofinansowanie na ten cel.

Lekcje na świeżym powietrzu? Czemu nie. Pomysł ten chce wcielić w życie Chybie. Zielona klasa, czyli sala lekcyjna na wolnym powietrzu miałaby powstać przy Szkole Podstawowej nr 1 Józefa Piłsudskiego w Chybiu. Planowany koszt projektu Zielona Klasa to 80 tys. zł. Gmina stara się więc o dofinansowanie w ramach funduszy mikroprojektów Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Procent dofinansowania wyniósłby 85%. Partnerami dla Gminy jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu oraz Szkoła Podstawowa i Przedszkole z polskim językiem nauczania Żwirki i Wigury Cierlicko, tam również w ramach tego samego projektu powstanie zielona klasa.

Zielona Klasa będzie naturalnym, przyrodniczym otoczeniem szkoły, w którym odbywać się będą zajęcia dydaktyczne. Lekcje prowadzone w nietypowych warunkach mają na celu przybliżyć młodzieży zagadnienia związane z otaczającym nas środowiskiem. Wszelkie prace związane z utrzymaniem Zielonej Klasy oraz dbałość o nią powierzone zostaną uczniom szkoły. Bardziej luźna forma prowadzenia zajęć działa na uczniów dopingująco i pozwala im w łatwiejszy sposób przyswoić przekazywane wiadomości pobudzając tym samym ich ciekawość i aktywność – informuje Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek.

Urząd wylicza pozytywne aspekty funkcjonowania takiej klasy, a także planowane cele ogólne, takie jak: dostrzeganie przez uczniów otaczającej ich przyrody, zmian zachodzących w otaczającym środowisku oraz ich wartościowanie, rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska, budzenie szacunku do przyrody, rozwijanie umiejętności współpracy, współdziałania i współodpowiedzialności, rozbudzanie postaw proekologicznych, kształcenie samodzielności w działaniu i zaangażowaniu w projekt, rozwijanie umiejętności współpracy, współdziałanie w organizowaniu pracy, kształcenie umiejętności pokonywania trudności i osiągania celów, czy integracja między uczniami z terenu pogranicza.
 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-11 21:33:54
Przepierón: Super, jedna lekcja na wolnym powietrzu, druga w kościele a mury szkół coraz większe dupki opuszczają.<br /><br />Mam pytanie: latem kiedy w miare ładna pogoda jest i zajęcia rzeczywiście mogłyby się odbywać na wolnym powietrzu to są wakacje, wiosną , jesienią jest chłodno, aura też może niesprzyjać a zimą napada śnieg, będzie mroźno to ten dydaktyczny placyk za 80 tys zł będzie stał pusty i niszczał. Napiszcie co za debil jest pomysłodawcą tego nazwijmy to już \&quot;projektu\&quot;<br />
2016-08-13 10:30:24
Edi: Za moich czasów kiedy chodziłem do szkoły,zielona klasa polegała na tym,że każdy uczeń z tych starszych klas miał swój przyszkolny warzywnik,na którym wczesną wiosną wysiewało się nasiona warzyw,a później pielęgnowaliśmy go aż do wakacji.Robiliśmy to na lekcjach przyrody i lekcjach wychowawczych,a po wakacjach jesienią zbieraliśmy plony,które trafiały do szkolnej stołówki.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: