Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chybie: Będzie kwartalnik?

Czy Chybie doczeka się ogólnopolskiego kwartalnika młodoliterackiego? Jest na to szansa! Możesz pomóc! Jak?

Pamięta ktoś jeszcze Klub Młodych Exodus w Chybiu-Mnichu, który działał w latach osiemdziesiątych i wydawał periodyk literacki o zasięgu ogólnopolskim pt. Formacja? Bo oto w pewnym sensie historia zatacza koło.

- Tworzymy właśnie pismo młodoliterackie dla osób, które parają się poezją i prozą. Jednak chodzi jedynie o tych, którzy nie należą do związków literatów i pisarzy oraz ich utwory nie doczekały się publikacji książkowej. Pismo ma zająć się krytyką literacką, która wskazywałaby młodym twórcom różne ścieżki artystyczne... Ma też dać możliwość publikacji oraz wymiany poglądów w zakresie młodej literatury.  Nosić ma tytuł: „ODCIENIE” – opisują inicjatywę jej pomysodawcy skupieni w Stowarzyszeniu „Bez Limitu”.

Jak jednak zaznaczają, środki, którymi dysponują, nie wystarczą na wydanie tej publikacji. - Liczymy na wasze wsparcie. Każdej osobie, która wpłaci co najmniej 50 złotych, wyślemy egzemplarz „Odcieni”.  Jeśli możesz, wesprzyj nas wpłatą lub udostępnij https://zrzutka.pl/vfhn2b

Jak ma wyglądać nowe pismo?

- Zaplanowaliśmy cztery wydania pisma rocznie, czyli pomyślanego jako kwartalnik formatu A5 o objętości od 120-200 stron. Wydanie czwarte poświęcone ma być publikacji poplonu konkursu poetyckiego wraz z jego omówieniem i diagnozą. Warto wiedzieć, że w tym roku ogłosimy ogólnopolski konkurs poetycki, na który już pozyskaliśmy środki [pisaliśmy: Gotówka za wiersze ] – zapowiadają.

- Redakcją pisma zajmą się osoby, które są m.in. członkami Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Związku Literatów Polskich, a także Stowarzyszenia „Bez Limitu”.  I te dwa elementy – kwartalnik i konkurs – mają fundamentalne znaczenie w stworzeniu środowiska młodoliterackiego. Pismo ma tworzyć przestrzeń dla ludzi, którzy zajmują się literaturą, ale nie mają sposobności, aby się rozwijać – wyjaśniają pomysłodawcy.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: