Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie - będą tańsze śmieci!

Radni z Chybia przegłosowali uchwałę mówiącą o obniżeniu cen śmieci. Uchwała już obowiązuje, ale żeby mieszkańcy mogli skorzystać z tego faktu, muszą pofatygować się do urzędu.
Podczas wrześniowej sesji radni przegłosowali uchwałę obniżająca stawkę za śmieci. Mowa o odpadach segregowanych. Do tej pory funkcjonowała miesięczna stawka siedmiu złotych za śmieci segregowane i 15 zł za zmieszane. Jednak, jak mówi przewodniczący Rady Gminy Chybie Mirosław Wardas – okazało się, że korzystnie wyszedł przetarg, firma zaproponowała niższe stawki, stąd też obniżyliśmy te, które do tej pory obowiązywały. Nowa stawka za segregowane to 6 zł a za zmieszane 15 zł miesięcznie od osoby. Ta ostatnia kwota się nie zmienia.
 
Z nowej uchwały chybskich radnych powinny cieszyć się także rodziny wielodzietne. Kolejna zmiana dotyczy także ich. Od trzeciego i każdego kolejnego dziecka, miesięczna opłata za śmieci wynosi tylko 1 zł. Oczywiście, to tylko w przypadku, kiedy właściciel posesji zadeklarował się oddawać śmieci segregowane. Obniżka dotyczy każdego dziecka niepełnoletniego.
 
Tańsze śmieci będą mieć także mieszkańcy z domów wielorodzinnych. W przypadku odpadów segregowanych miesięczna stawka na mieszkańca wynosi 5 zł.
 
Nowe stawki już obowiązują, jednak jest jeden wymóg. Aby obniżyć kwotę za śmieci, mieszkańcy Chybia muszą powtórnie wypełnić deklarację śmieciową. Niestety, nie można tego objeść, jeśli zmienia się kwota za wywóz, właściciele posesji muszą jeszcze raz, już z nową kwotą złożyć deklaracje w urzędzie. - dodaje Wardas.
 
Deklaracje powinny dotrzeć do mieszkańców wraz z nalepkami, które trzeba przyklejać na worki ze śmieciami. Zobacz też temat Zanim wyrzucisz nalep kod. Gdyby do kogoś deklaracja nie dotarła, można ją odebrać w chybskim urzędzie, lub wydrukować z urzędowej strony. - kończy Mirosław Wardas.
 
Jan Bacza
 
Pisząc artykuł błędnie zostałem poinformowany o kwocie za śmieci zmieszane. Miesięcznie wynosi ona w gminie Chybie 15 - a nie 14 zł - jak wcześniej napisałem.
 
JB
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: