Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chybie - aktualizują bazę

Chybie chce uporządkować listę stowarzyszeń i policzyć ile organizacji pozarządowych działa na terenie gminy. Urzędnicy proszą osoby, które działają społecznie, by skontaktowały się z nimi.

Gmina modernizuje swoją stronę internetową. Ma się na niej znaleźć aktualna baza danych z listą wszystkich stowarzyszeń. Przede wszystkim chcemy poprosić organizacje, aby przesłały do nas podstawowe informacje o ich działalności. Pomocne będą dane kontaktowe, adres, telefony, e-mail. Kto jest prezesem, z kim można się kontaktować – wyjaśnia Katarzyna Pocha z Urzędu Gminy w Chybiu.

Urzędnikom zależy też, aby w bazie znalazły się informacje o liczbie członków organizacji. Opis działalności stowarzyszenia, mogą być również zdjęcia, które dokumentują inicjatywy podejmowane przez mieszkańców.

Chcemy aby mieszkańcy Chybia mieli pełne informacje o tym co dzieje się w gminie i o tym, co organizują stowarzyszenia. Strona internetowa będzie zmieniana, co prawda widnieje tam zakładka odnośnie organizacji pozarządowych, ale informacje tam zawarte są bardzo ubogie. – dodaje Pocha.

W Chybiu działa kilkanaście stowarzyszeń. Ale to również ochotnicze straże pożarne, które też organizują róże inicjatywy i inne organizacje, które działają na terenie całej Polski, a ich członkami są mieszkańcy Chybia. Organizatorzy życia społecznego i kulturalnego proszeni są o kontakt z urzędem pod adresem promocja@chybie.pl

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: