Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Christian Jaworski został odwołany (wideo)

Punktualnie o godz. 13:00 rozpoczęła się sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego. W porządku obrad, zgłoszone przez starostę cieszyńskiego, pojawiły się dwie nowe uchwały – odwołanie i powołanie członka Zarządu Powiatu

Starosta, Mieczysław Szczurek wniósł pod obrady odwołanie Christiana Jaworskiego odpowiedzialnego m.in za organizację transportu publicznego w powiecie cieszyńskim. Po dyskusji, Radni w tajnym głosowaniu opowiedzieli się za odwołaniem Christiana Jaworskiego - 28 głosów. Jedna osoba się wstrzymała. Na miejsce Jaworskiego powołany został radny Jan Poloczek, który w tajnym głosowaniu uzyskał poparcie 16 radnych, zaś 13 było przeciwko.

Tak, uzasadnia decyzję o odwołaniu Christiana Jaworskiego, Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek – W momencie powoływania Pana Jaworskiego na członka Zarządu zrobił dobre wrażenie na większości radnych. Natomiast ten niecały rok pracy zaowocował wieloma skargami m.in. ze strony wójtów, burmistrzów, rady przewoźników. Nie wykonywał swoich obowiązków wynikających ze stosunku pracy, który został z nim nawiązany. To wszystko sprawiło, że zdecydowałem się podjąć taką decyzję.

Christian Jaworski chciał odnieść się do uzasadnienia Starosty, jednak ten nie wyraził na to zgody. Głos zabrał Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Król. To nie była kwestia dobrego wrażenia, bo sądzę, że to nie są kryteria którymi kieruje się starosta kompletując zarząd. Dobrze wiemy, że była to kwestia pewnej układanki politycznej. (…) Wydaje mi się rzeczą niedopuszczalną i karygodną, że Pan starosta nie pozwoli teraz Panu Jaworskiemu zabrać głosu i wypowiedzieć się.

Ktoś ma nie zabrać głosu tylko dlatego, że nie będziemy się zgadzać, albo wyjdą na jaw jakieś sprawy które są może trochę niewygodne, ja to traktuję jako żart. (…) Mówię to nie dlatego, żeby bronić tego że Pan (Jaworski) został wybrany jako członek Zarządu, tylko prawa do wypowiedzi – dodał radny Kazimierz Kawulok.

Ostatecznie Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Kubicius udzielił głosu Jaworskiemu. (…) Staram się mówić spokojnie choć jest mi bardzo przykro, że właśnie tego uczy się nas młodych ludzi, takiego postępowania, takiej polityki. To są standardy, które na wschodzie może są stosowane, ale czy w Unii Europejskiej, czy w kraju demokratycznym, tak powinno to wyglądać? Skoro umawiamy się na jakąś koalicję, na wspólne tworzenie polityki, zarządzanie tym powiatem. Starałem się wypełniać swoje zadanie jak najlepiej, być może chodzi o to, że od czasu do czasu zabierałem głos w mediach, starałem się uczestniczyć w sesjach rad gmin w moim okręgu wyborczym, starałem się jak najwięcej działać, być aktywnym – mówił Jaworski.

 

MSZ

 

Całą dyskusję związaną z odwołaniem Christiana Jaworskiego zobacz poniżej

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

24
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-29 20:34:26
donekT: Mam rozumieć, iż punktualnie o 15:14??? Na jaki kurs teraz się załapie??? Już było ich kilka... Na pocieszenie // https://www.youtube.com/watch?v=oLvInOz925I //. Piłsudski swego czasu wysiadł na stacji z napisem "Niepodległość".
2019-10-29 20:50:44
donekT: Gratulacje Panie Starosto, dobry wybór, jak można zauważyć, nie każda rzekoma "Nowa Jakość w Samorządzie" wychodzi na lepsze.
2019-10-29 20:50:56
Wiederholec: Radny Ślęk odsunął się od Jaworskiego jakby ten miał dżumę. Nie przeszkadzało mu nawet, że przytulał się do "pisowca" a nawet go żartem zagadał. Pani Janina tylko kiwała głową a wzrok wbiła głęboko w swoje buty natomiast Starosta jak to Szczurek winę zwalił na kogoś innego (Janinę bo podobno skarżyła się na młodego). Niezły cyrk!!!
2019-10-29 21:06:18
donekT: Trzeba przyznać, taki "PRECEDENS" w radzie jeszcze nie zaistniał... Wniosek na przyszłość??? Nie wybierajmy do zarządu ludzi, którzy poza swą rzekomą "młodością" raczej nic więcej nie wnoszą. Natomiast określona ilość głosów nie została złożona pod konkretną osobą, tylko listą... Czy była wystarczająca??? Właśnie... Do tego te RAŻĄCE MERYTORYCZNE BŁĘDY, jakie nieustannie popełniał, wystarczy prześledzić artykuły na OX plus poszczególne komentarze. Obrona... pomijam ocenę... Czyiś wybór również był polityczny:D:D:D Zaistniałe zmiany raczej należą do standardowych:D:D:D
2019-10-29 21:25:06
krzysztof.mm: całe te starostwa, rady powiatowe to od początku ich istnienia składowiska politycznego złomu plus inkubatory najgorszych praktyk politykierskich
2019-10-29 21:35:11
donekT: A kiedy pisało się już o pewnych "najgorszych praktykach politykierskich":D:D:D 15:14 się kłania, osoba spoza rady jako warunek koalicji, bez kwalifikacji, chyba iż jako tę niektórzy traktują rzekomą "młodość", plus tajne głosowanie do skutku. Do tego rażące merytoryczne błędy świadczące o braku rozeznania w funkcjonowania samorządu... Pomijam pozostałe kwestie...
2019-10-29 22:31:56
Halos: Matko całe szczęście, że go odwołali, tylko czemu tyle to trwało!
2019-10-29 23:27:45
yburg: Chodziliśmy do jednego gimnazjum z Christianem. Niestety moim zdaniem poszedł stanowczo w złym kierunku. Demagogia, opieranie się cały czas na argumencie młodości i nowej, świeżej krwi w polityce. Co to za nowa i świeża krew, która posługuje się sztuczkami i sloganami starych polityków-wyjadaczy? A wystarczyłoby, że Christian przyznałby się do tego, że o transporcie nie ma zielonego pojęcia i widocznie nie spisał się na tym stanowisku (nie słyszałem nic dobrego o jego dokonaniach w tym zakresie) i wyraził swój smutek z powodu niepoinformowania go przez kolegów z koalicji o wniosku o odwołanie. Cóż, niestety świeża krew już jest zatruta praktykami starych. Populizmu populizmem nikt jeszcze nie zwalczył.
2019-10-30 05:31:22
krzysztof.mm: wybrałem się niedawno do wydziału komunikacji w starostwie załatwić wymianę dowodu rejestracyjnego - pierwsze zaskoczenie, numerek z automatu i żadnej kolejki, sprawa załatwiona w góra 10 minut brutto - facet za szybą poinformował mnie, że za tydzień-dwa dostanę sms-a po odbiór, i dokładnie tak się stało - jeżeli to zasługa Ch. Jaworskiego, to chapeau bas, system działa i niech tak zostanie - a co do nagrania z "debaty" tu zamieszczonego: pierwszy raz, z czystej ciekawości, przysłuchałem się - dobrze, że te kamery i mikrofony wreszcie są na sali, każdy może się przekonać, że poziom tych gości to ż e n a d a, k o m p r o m i t a c j a, czystej wody k o r y t o w e politykierstwo prowincjonalnych mamlasów z przerostem ambicji i niedorozwojem kwalifikacji- może następne pokolenie się jakoś odnajdzie w tej roli, ale gołym okiem widać, że s t a r a gwardia bez knajpy ze suto zastawionym stołem, z wódką i kotletem, nie daje rady
2019-10-30 07:00:44
Ebenezer: Widać totalny beton w powiecie. Najlepiej nic nie robić i ciągnąć hajs. A tu znalazł się taki młody co zaczął robić rzeczy które przez lata nie dało się zrobić. Wydział komunikacji, nowe połączenia autobusowe w powiecie. Tylko komuś to nie pasowało. Komu? Temu co trzepie kasę na ludziach wożąc ich po powiecie (takie firmy transportowe)
2019-10-30 08:27:14
knefel: ja-siokrzysiociociumatyldziu +500 innych twoich nicków, system o którym piszesz działał już za poprzedniej kadencji. Kolejki są lub ich niema zależy jak trafisz, tyle że teraz możesz sobie swobodnie na jakiś czas wyjść np.piętro wyżej na soczek. Tam również wyświetlają się numerki;)
2019-10-30 08:42:01
berta25: Takiej ustawki dawno nie było nie pasował do starego układu więc musiał odejść ponieważ miejsce było już obiecane kamratowi starej elity
2019-10-30 08:45:37
berta25: Gołym okiem widać,że była to ustawka był niewygodny więc musiał odejść robiąc miejsce kumplowi starosty tak to wygląda !
2019-10-30 08:51:06
krzysztof.mm: knefel jak zwykle bredzi - numerki i efektywna organizacja kolejek, sms-y po odbiór dokumentów to n o w o ś ć w starostwie - z kadencji Króla z PiS zapamiętamy jedynie jego h a n i e b n y apel o rondo im. Kaczyńskich w Cieszynie
2019-10-30 09:09:54
donekT: ...to n o w o ś ć w starostwie... być może tak to niektórzy mogą odbierać w Cieszynie i okolicy, w innych ośrodkach od dawna standard. Zdaje się, iż pewne "unowocześnienia" były wdrażane już wcześniej... Dla informacji niektórych pół- prawda, to kłamstwo. Co więcej, mieszkańcom ta "nowa jakość w samorządzie", patrz 15:14, jakoś nie przypadła do gustu, tak samo, jak możliwość pochwalenia się doświadczeniem częstych zmian etykietek partyjnych. Zdaje się, iż to rzekome "nowe pokolenie", obecnie faktycznie prezentuje zmianę, szkoda tylko, iż na gorsze w porównaniu z poprzednikami. Zgodnie ze współczesną lemingową nowomową, w zamian, ktoś powinien podziękować za umożliwienie zdobycia nowych doświadczeń np. w innych sferach, gdzie można więcej zarobić....
2019-10-30 09:32:35
Burak: No to teraz żarcik: Teraz to przy każdym przystanku będzie tablica z treścią ... że jedziesz na własną odpowiedzialność, tak troskliwie.
2019-10-30 10:57:25
jasper: "nowe pokolenie", obecnie faktycznie prezentuje zmianę, szkoda tylko, iż na gorsze w porównaniu z poprzednikami.“- pisze donek. Przykladem moze byc P. Gajewski, 26 lat zwany MISIEWICZEM TVP. Mlody czlowiek zatrudniony w TP 2016 (tzw. czasow „dobrej“ zmiany) jako zastepca dyrektora TAI, zastepca dyrektora TVP oraz pelnomocnik zarzadu telewizji ds. wyborow parlamentarnych, czyli prawa reka Kurskiego. Co ciekawe – dopiero niedawno zdal MATURE !? Taki prawiczek PiS, zgodnie ze wspolczesna idea prawicowego cwaniactwa ("krysztalowy" Banas) . Czyzby prezes Kurski pozazdroscil p. Macierewiczowi ? :)
2019-10-30 11:17:59
knefel: ja-siokrzysiociociumatyldziu, widać że dawno nie byłeś w wydziale komunikacji a prawda w oczy cię kole. Cóż musisz z tym żyć, a hańbą było zatrudnienie takiego pisiomisiewicza.
2019-10-30 13:33:30
rainman: Haniebne to byloby rondo Bolka. xD
2019-10-30 13:44:22
rainman: Albo szymborskiej.
2019-10-30 20:02:16
666: Albo obrońcy pedofilów.
2019-10-31 04:49:00
krzysztof.mm: co tam tylko 'obrońcy' - ten gatunek, tu choćby przez rainmana reprezentowany tak ma, że pomniki stawia i 'p e d o f i l o m', i ich protektorom - duet Jankowski - Wojtyła tego przykładem
2019-10-31 09:34:45
Donek: Bardzo mi się nie podobało wybranie Christiana Jaworskiego na członka zarządu powiatu. Nie wiem czym wtedy kierował się starosta wybierając go spoza rady dwukrotnym głosowaniem. Nie podoba mi się bardzo i to bardzo sam starosta w ogóle nie wiem jak to się stało że jest starostą. To wina społeczeństwa że przy wyborach głosują na stare trupy wyciągane z szafy byłych burmistrzów wójtów którzy niczym nie zabłyśli w swoich samorządach to jak mogą coś zrobić dla powiatu tacy jak Szczurek Żagan Mędrek Ficek Nogawczyk i tak dalej. Nasze społeczeństwo jest ślepe nie stawia na młodych wykształconych tylko na starych wyjadaczy chleba starych karierowiczów którzy ciągle chcą istnieć bez pomysłów posiedzieć wypić kawę zgarnąć dietę. Szkoda młodego człowieka najpierw daję się mu szansę a jak coś robi i się wykazuje to się go odwołuje. Panie starosto co pan zrobił w sprawie dworca PKS trzeba go było kupić, ile kosztował nowy dworzec albo Pani Żagan stracone 2 mln dla szkół. A tak w ogóle komu jest potrzebne starostwo to niepotrzebna armia ludzi którzy muszą być utrzymani z naszych podatków. Gdyby gminy przejęły te kompetencje i otrzymały pieniądze z utrzymania tych urzędników nasze społeczeństwo byłoby bogatsze.
2019-10-31 09:42:08
M53: Szkoda, że tak młodego potraktowano. Wiem, że miał on wśród komentujących zajadłych przeciwników i to teraz też tu wyszło. Zawsze wydawało mi się, że starzy stażem powinni wprowadzać młodych w sztukę zarządzania, pomagać im, być przewodnikami, dać im szansę wykazać się, nawet, gdy ich postępowanie jest błędne. Od tego są właśnie starsi, by korygować i naprowadzać . Oni sami też nie od razu byli idealni, a przez lata ich "rządzenia" nie raz widzieliśmy, ile siary narobili. Pan Szczurek pokazał, jaki z niego "mentor i przewodnik". Udupić młodych i wsadzić swoich, a w dodatku nie dając młodemu prawa do udzielenia wyjaśnień. Po prostu żenada w wykonaniu "starych".
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: