Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chór z USA w Kościele Jezusowym

W najbliższą sobotę, 25 maja 2013, o godz. 20:00 w kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się kolejny koncert w ramach akcji ?Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego?. Wystąpi na nim University A Cappella Choir uniwersytetu Concordia w Nebrasce (USA).

Chór założony został w 1939 roku i należy do najstarszych akademickich chórów w USA. Odnosi wiele sukcesów na licznych festiwalach i konkursach. Chórzyści z Nebraski koncertowali już m.in. w Egipcie, Izraelu, Indiach, Tajlandii, Japonii, Hong Kongu, Australii oraz w wielu krajach europejskich.

Koncert w kościele Jezusowym jest jednym z wielu podczas wiosennej trasy koncertowej chóru po Europie. 72 młodych śpiewaków zaprezentuje w Cieszynie ciekawy repertuar pieśni religijnych. W programie m.in. Ch.T. Pachelbel, A. Bruckner, J. Rheinberger oraz współczesne kompozycje J. Rutter’a i dyrygenta chóru dr Kurta E. von Kampen.

Oczywiście podczas koncertu zabrzmią również zabytkowe organy Sauera, na których zagra Paul Soulek. Wstęp na koncert jest wolny.

Portal OX.PL patronuje akcji.


Zobacz materiał wideo na temat instrumentu.

Zobacz podobne wiadomości

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: