Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chór jubileuszowy czeka na Ciebie

Piękne stroje cieszyńskie i wyjątkowa oprawa artystyczna towarzyszy występom Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. I ty możesz być ich częścią. Właśnie ogłoszono nabór do Chóru Jubileuszowego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. Przesłuchania w najbliższy piątek.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej ogłosił nabór do Chóru Jubileuszowego. -  Prócz występów na wszystkich czeka wspaniała atmosfera panująca wśród członków zespołu. Chór jest integralną częścią ZPiTZC, dlatego też na członków czekają wyjazdy i reprezentacja naszego regionu w czasie koncertów. Serdecznie zapraszamy – zachęca Karolina Małysz-Tulec, szefowa Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej.

Chór powstał w roku 2000 z okazji jubileuszu 50 lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem był Pan Władysław Rakowski, od 2006 do czerwca 2022 roku chór prowadzony był przez Pana Piotra Gruchela następnie przez kilka miesięcy przez Pana Karola Pykę. Obecnie chór ZPiTZC pracuje pod dyrekcją znakomitej Prof. dr hab. Aleksandry Paszek–Trefon.
 
- Zapraszamy osoby dorosłe oraz młodzież szkół ponadpodstawowych zainteresowane wstąpieniem do Chóru zapraszamy na próbę 31 marca, o godz. 17.00 do sali ceglanej Domu Narodowego. Szczegółowe informacje pod nr tel: 606 636 815 – dodaje Karolina Małysz-Tulec.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: