Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Choinka w cieszyńskiej bibliotece

"Wśród nocnej ciszy", "Bóg się rodzi" - są to tytuły kolęd znanych przez większość z nas. Corocznie w okresie przed świętami Bożego Narodzenia większość instytucji organizuje spotkania wigilijne, opłatkowe. Nie inaczej było 14 grudnia w siedzibie koła terenowego Polskiego Związku Niewidomych oraz 15 grudnia w siedzibie cieszyńskiej biblioteki przy ul. Głębokiej.

Spotkanie odbyło się w Sali widowiskowej biblioteki. Jak to bywa od kilku lat spotkanie przygotowały pracownice biblioteki pod wielkim zaangażowaniu Pani Dyrektor ….

To, co udaje się tym dziewczyną przygotować od wielu lat nie mieści się w głowach uczestników spotkania i zarówno czytelnikom biblioteki.
W tym roku zgromadzeni zostali mile zaskoczeni występem, który przygotowali aktorzy Sceny Polskiej w Czeskim Cieszynie zatytułowanym „Powróćmy jak za dawnych lat…”. Były szlagiery z tamtego okresu. Pomimo tego, że jestem osobą niewidomą chciałbym najpierw zareklamować to, co te osoby potrafiły zaśpiewać, a dodatkowo jest grupa osób związanych ze środowiskiem niewidomych, która uczestniczy często w spektaklach wystawianych za Olzą.

Na tegorocznym spotkaniu gościłem dzięki zaproszeniu dyrekcji trzeci raz. Co roku zarówno stali czytelnicy jak i my niewidomi jesteśmy mile zaskakiwani tym, co dla nas przygotowywane biblioteka.

Dlatego Wszystkim pracownikom biblioteki składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne, dużo zdrowia bo to jest najważniejsze, resztę życie dopisze, a czytelnikom samych miłych tytułów w zbiorach nie tylko cieszyńskiej biblioteki.

Andrzej Koenig

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: