Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Choć nieprofesjonalni, mogą wygrać konkurs

Artyści nieprofesjonalni, są zaproszeni do udziału w konkursie, który organizuje strumieński eMGOK. To już 23. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej.

- Wszystkich twórców nieprofesjonalnych, przedstawicieli różnych dziedzin, takich jak malarstwo, rękodzieło, poezja i fotografia gorąco zachęcamy do udziału w XXII Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej. Prace inspirowane tegorocznym mottem Konkursu będą przyjmowane w dniach 23-27 października 2023 r. w siedzibie Organizatora, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu, ul. Młyńska 14 (teren basenu miejskiego)- informuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu.

Tegoroczne motto pochodzi z wiersza Emilii Michalskiej pt. „Do ciszy” (zbiór „Chcę żyć, a nie być”).

(…) ponieś myśl moją
w odległą krainę
wiosennych marzeń
różowych nadziei
niech mnie raz jeszcze
miłość opromieni (…)

Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w piątek 24 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.


Emilia Michalska, pochodziła z Pruchnej w gminie Strumień. Jej ducha artystycznego wypełniała poezja, ale sięgała także do innych dziedzin sztuki. Potrafiła z pełnym powodzeniem odziedziczone wartości kultury ludowej wprowadzić w krąg odczuwania i wyrażania wspólny dla wszystkich Polaków. Była autorką kilku tomików poezji, laureatką licznych nagród i wyróżnień.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: