Chmielewski znowu to zrobił!

Czy przypominacie sobie Państwo spotkanie Třinca z zeszłego wtorku, kiedy Aron Chmielewski zdobył zwycięską bramkę w Malmö? Dzisiaj polski hokeista uczynił dokładnie to samo, z tym że na lodzie innego rywala, Litvínova.

Gospodarze, którzy przed pierwszym wznowieniem, znajdowali się na dnie tabeli, nie prezentowali się źle i to oni jako pierwsi stworzyli groźniejszą sytuację. Doležal dwukrotnie próbował pokonać Hrubca, ale bramkarz Stalowników udowodnił, dlaczego jest pierwszym bramkarzem zespołu. Chwilę później hokeista Litvínova, Trávníček, otrzymał czterominutową karę. Takiej okazji goście nie mogli zaprzepaścić. Martin Růžička podał do Lukáša Krajíčka, a ten strzałem z niebieskiej linii nie dał większych szans Petráskowi, golkiperowi Vervy.

Kolejna bramka padła w połowie spotkania. Kilka sekund po grze w przewadze, Stalownicy podwyższyli prowadzenie, a dokładnie uczynił to Tomáš Linhart. Jednak gospodarze w ciągu kilku minut odpowiedzieli. Po faulach Irgla i Marcinka, Litvinov grał z przewagą dwóch zawodników. Podopieczni Radima Rulíka wykorzystali większą przestrzeń w tercji Stalowników i Viktor Hübl pokonał Hrubca, strzałem pod poprzeczkę.

Goście dzisiaj byli częściej karani, o czym najlepiej świadczą pomeczowe statystyki. Oceláři łącznie spędzili na ławce kar 18 minut, a gospodarze o osiem mniej. Na szczęście dla podopiecznych Václav Varadi, Litvínov nie okazał się skuteczny w tych fragmentach gry. W 49. minucie doszło do decydującej akcji. Krajíček i Růžička wypracowali pozycję strzelecką dla Chmielewskiego, a ten pokonał Petráska i zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Litvínov nie było już stać na wyrównanie, choć na nieco ponad dwie minuty przed zakończeniem meczu, kontaktową bramkę zdobył František Gerhát.

Dla Stalowników to ważne zwycięstwo, gdyż wcześniejsze dwa mecze ligowe przegrali. Dzięki trzem punktom nie stracili kontaku z dwoma pierwszymi drużynami w lidze (przyp. red. tracą punkt do obu). Przed Třincem teraz spoktanie w Lidze Mistrzów. Już w ten wtorek (7.11.2017), Oceláři przywitają na własnym lodze Malmö w meczu rewanżowym. Początek spotkania o 18:00.

Wciąż dostępne są bilety na ten mecz. Możliwość zdobycia wejściówki nadarzy się jutro na stadionie, w godzinach od 10 do 16 oraz dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Tipsport Extraliga, 20. kolejka

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

34' V. Hübl, 58' Gerhát – 9' Krajíček, 30' Linhart, 49' Chmielewski