Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chłopcy czekają na nowy dom. Pomogą w Zebrzydowicach

39 niepełnosprawnych chłopców ze skoczowskiego Domu, prowadzonego przez siostry służebniczki dębickie – ma marzenie. Chcą mieć lepszy, nowy dom. Siostry robią co mogą, by zrealizować projekt Przestrzeń Opatrzności. Najbliższa okazja, by wesprzeć to dzieło będzie w Zebrzydowicach.

 W niedzielę 31 października w Kościele Parafialnym w Zebrzydowicach, będzie można wesprzeć "Przestrzeń Opatrzności" - dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dębickich w Skoczowie. Chętni będą mogli zobaczyć pantomimę ewangelizacyjną przygotowaną przez grupę teatralną "Edmundi" - składająca się z podopiecznych i pracowników Domu.

W Skoczowie swój dom ma dziesięcioletni Sebuś , który jak przystało na najmłodszego mieszkańca ma w sobie ruchliwości za wszystkich naraz. Z kolei Łukasz w sierpniu skończy 40-tkę a mimo to świętować ją będzie z ulubionymi maskotkami: Speidermanem i Kubusiem Puchatkiem. Piotrek niedawno świętował 74 urodziny, a potrafi się z każdej drobnostki cieszyć sercem małego dziecka.

To właśnie tutaj w Skoczowie. spędzają swoje życie. - To jest ich Dom. Dom, w którym czują się bezpiecznie. Dom z miejscem na codzienne radości i smutki. Tutaj życie toczy się prościej i prawdziwiej – nie ma udawania. Nasi chłopcy to mistrzowie w wyrażaniu emocji, dlatego jest u nas sporo śmiechu a życie się toczy w wielu odcieniach entuzjazmu. To radość uczestniczyć w życiu naszych Chłopców. Doświadczamy tego każdego dnia widząc ich zaangażowanie w każdą aktywność, troskę o wspólny Dom. Ogromnie ważnym elementem życia chłopców jest udział w życiu religijnym Domu: niedzielne Msze święte dialogowane – chłopcy są ministrantami. Łukasz jest też lektorem. Mają ogromny szacunek do Ks. Kapelana Karola Mozora, który już ponad 20 lat posługuje w naszym Domu – informują siostry.

Chłopcy mieszkają w dwóch odrębnych budynkach: głównym – własność Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP – budynek wybudowany w 1910 r. wpisany w rejestr zabytków miasta Skoczowa. Mieszka w nim 23 chłopców. Drugi budynek jest własnością Powiatu Cieszyńskiego i mieści się przy ulicy Mickiewicza 26 – mieszka w nim 16 podopiecznych. Mieszkać w zabytkowym budynku nie stanowi prostej sprawy związanej z dostosowaniem jego wnętrz do obowiązujących wymogów wynikających w z rozporządzenia o Domach Pomocy Społecznej i z czasem widzimy, że jest rzeczą niemożliwą sprostać w tych murach wymaganiom instytucji kotrolujących. Mało tego epidemia odizolowała niemal całkowicie chłopców mieszkających w obu budynkach. To nie jest dla nich łatwe.- Stąd zrodziła się myśl o wybudowaniu nowego Domu. Myśl marzenie – wierzymy że stanie się rzeczywistością. Nasi chłopcy też z utęsknieniem czekają na realizację tych marzeń - dodają.

Najbliższa okazja do spotkania się z chłopcami i wsparcia tego dzieła bedzie w Zebrzydowicach w najbliższą niedzielę. 


Jednak każdy, kto chce dołożyć cegiełkę do realizacji tego marzenia może to zrobić.Przesyłając datki przelewem. 
Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Skoczowie ul. Mickiewicza 36, 43-430 Skoczów

Tytuł wpłaty:
Darowizna – budowa domu

Numer konta:

BS w Skoczowie
63 8126 0007 0000 1531 2000 0010

Dane do przelewu z zagranicy:
IBAN: PL 63 8126 0007 0000 1531 2000 0010
SWIFT (BIC): POLUPLPR

Do tej pory udało sie zebrań nieco ponad 50% środków potrzebnych do bydowy domu. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-27 11:59:22
Wiederholec: Wielki szacunek dla Sióstr za Wasze powołanie. Dziękujemy, że jesteście.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: