Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chemikalia w lesie w Górkach Wielkich

W piątek (24.01.2020) do niecodziennego znaleziska doszło na terenie leśnym w Górkach Wielkich. Zgodnie ze zgłoszeniem, ujawniono kilkadziesiąt pojemników z nieznaną substancją. Na miejscu interweniowała policja, straż leśna oraz straż pożarna. Ostatecznie okazało się, że pojemniki są szczelne, substancja nie przedostaje się do gleby, w związku z czym nie ma ryzyka skażenia.

- Na miejscu ujawniono 12 pojemników 40-litrowych i 35 pojemników 20-litrowych z substancją chemiczną. Ostatecznie okazało się, że są to lakiery. Na miejscu pojawił się samochód lekkiego rozpoznania chemicznego z Bielska-Białej. Specjaliści orzekli, że pojemniki są szczelne, substancja nie przedostaje się do gleby i nie ma ryzyka skażenia – wyjaśnił dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu.

Na miejscu pracowała straż pożarna, straż leśna, przedstawiciele Nadleśnictwa Ustroń, Gminy Brenna oraz policja.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-25 17:22:55
OWCZARZY1: Wyrzucił w lesie bo w Brennej punkt odbioru jest czynny do 15 00 a po tej godzinie są włączone kamery i uzbrojony strażnik z psami z paralizatorem i kałachem to co miał chłop zrobić !!!
2020-01-25 19:08:05
fazol1: @OWCZARZY1- coś w tym prawdy jest. Trzeba dodać że sporo śmieci zalegających w nsszych lasach przywożą nasi pseudo turyści ze Śląska i Zagłębia. Jednego kiedyś przyłapałem na spuszczaniu szamba do cieku wodnego. Hołota i tyle
2020-01-25 21:46:18
Ponury_Farmer: fazol, nawet ci pseudo turyści zostawiają tu kasę, a tak z ciekawości to skąd ten turysta przywiózł beczkowóz, żeby go opróżnić do cieku? Było to opłacalne tak daleko jechać?
2020-01-25 21:56:06
Edi: Z tej informacji wynika,że specjaliści z Bielska stwierdzili,ze te zbiorniki są szczelne i substancja w nich zawarta nie przedostanie się do gleby i nie ma ryzyka skażenia,więc zbiorniki mogą pozostać w lesie !
2020-01-25 23:35:38
fazol1: @Ponury_Farmer wiesz że bardziej majętni 'turyści' mają tu swoje domy. Wiem że zostawiają kasę, ale zapytaj przeciętnego mieszkańca np. Wisły czy jest szczęśliwy z tego powodu że co weekend nie może się nigdzie ruszyć bo wszędzie turyści.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: