Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chciał przekupić policjantów

Tysiąc złotych łapówki zaoferował kierowca volkswagena policjantom z wydziału ruchu drogowego z Cieszyna. Mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, 1000 złotych miało trafić do kieszeni mundurowych w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Kierowcy z Katowic grozi nawet 8 lat więzienia.

Do zdarzenia  doszło w Zebrzydowicach na ulicy Ks. Janusza. - Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena passata. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna kierował samochodem po użyciu alkoholu, mając ponad 0,3 promila. Policjanci poinformowali 33-letniego kierowcę o odpowiedzialności za jazdę w stanie po użyciu alkoholu oraz o zatrzymaniu prawa jazdy. Wtedy mężczyzna zaproponował im tysiąc złotych w zamian za "załatwienie" sprawy bez żadnych konsekwencji. – informuje asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

33-letni mieszkaniec Katowic został zatrzymany i trafił do aresztu.  Prokurator przedstawił mu także zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 8 lat więzienia. -  Oprócz tego mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem po użyciu alkoholu. Grozi za to kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. – dodaje rzecznik

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: