Chcesz wymienić - pospiesz się

W gminie Zebrzydowice aby wymienić stary piec CO tzw. ''kopciuch'' i uzyskać dopłatę jeszcze w tym roku, trzeba się pospieszyć.

Nabór wniosków odbywać się będzie  w terminie od 08 września do 20 września 2017 r.  Jak informują urzędnicy -   nabór wniosków dotyczy tylko i wyłącznie tych wnioskodawców, którzy – w terminie do dnia 30 listopada 2017r. – zamierzają wymienić stare nieefektywne kotły na paliwo stałe pozaklasowe, lub spełniające normy nie wyższe niż 2 klasy emisji na nowe wysokosprawne jednostki tj. kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania i/lub kondensacyjne lub węglowe co najmniej 5 klasy emisji.

Informacje na temat tego, kto jest uprawniony, regulaminy a przede wszystkim  formularze wniosków wraz z niezbędnymi załącznikami dostępne są w Referacie Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Mienia Komunalnego Urzędu Gminy  oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Zebrzydowice www.zebrzydowice.pl - TUTAJ>>>

Wniosek ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami można składać w Kancelarii Głównej Urzędu Gminy Zebrzydowice (I piętro pok. nr 22), bądź przesłać drogą pocztową.

Bliższe informacje uzyskać można w Referacie Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Mienia Komunalnego Urzędu Gminy Zebrzydowice tel. 32 47 55 123, 32 47 55 122.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-06 19:30:50
bolo 5064: Tak słucham tych wypowiedzi .Co się jednak stanie jak już wszyscy wymienimy kotły na eko 5 a smog będzie dalej.Ja wymieniałem piec co w 2016 roku.Kupiłem węgiel gruby po 800 zł tona. Miał być ekologiczny.Jak rozpaliłem \"normalnie\" to był \"syf\" w powietrzu większy niż u tych co palili mułem.Jak rozpaliłem piec od góry ,fantastycznie biały dymek.Wada : co 24 godziny musiałem piec wygaszać aby znowu rozpalić \"od góry\'\'.Kiedy będzie kontrola nad dostawcami opału. Jarek weź się za nich,a jak nie to spierdalaj.Dla mnie koszt opału to 1/4 budżetu rocznego.
2017-09-07 07:38:20
Przepierón: Wymieniajcie , wymieniajcie, poworkowany ekogroszek w zeszłym roku kosztował 780 zł za tone, w tym roku ten sam u tego samego sprzedawcy 990 zł.
2017-09-09 09:16:00
kaska69: Z tym węglem to prawda że jak się zapali to kopci jak po mule,ale czytałam artykuł gdzie było napisane ze to jest propaganda atysmogowa żeby ludzie wymieniali piece i kupowali węgiel strasznie drogi bo smog był i zawsze będzie. W Polsce nie ma takiego węgla co jakby się nim paliło żeby spełniał wszystkie warunki atysmogu,tylko teraz na tym zarabiają ci co sprzedają piece choćby był nowy piec i tak to nie spełni warunków.Ciekawe że tylko na śląsku i Małopolsce ta ustawa jest.Kto ją wymyślił to niech dadzą dopłaty do wymiany pieców i węgiel niech jest tańszy!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją