Cenne zwycięstwo po dogrywce

Po dwóch spotkaniach we własnej hali koszykarze KS MOSiR Cieszyn udali się do Katowice. Mecz z miejscowym AZS-em był bardzo wyrównany, a rozstrzygnięty został dopiero po dogrywce.

Zawodnicy KŚ AZS Katowice przystąpili do konfrontacji z liderem III Ligi bardzo skoncentrowali. To oni po dwóch kwartach prowadzili dziesięcioma punktami (39:29). W przerwie przed trzecią częścią gry słowa trenera Łukasza Kuboszka wyraźnie zmobilizowały cieszyńskich koszykarzy. Po wznowieniu walki szybko odrobili oni straty, wychodząc na prowadzenie 47:44. Niezwykle zacięta czwarta kwarta nie wyłoniła zwycięzcy, kończąc się wynikiem 68:68. W dogrywce lepiej spisali się zawodnicy znad Olzy, wygrywając 12:10, a cały mecz 80:78.

Drużyna KS MOSiR Cieszyn w czwartej ligowej kolejce zmierzy się z ekipą KŚ AZS PŚ Gliwice. To spotkanie będzie można zobaczyć w sobotę (03.11.2012) w hali sportowej MOSiR-u przy Alei Jana Łyska 21 w Cieszynie od godziny 17:00.

KŚ AZS Katowice - KS MOSiR Cieszyn 78:80 (19:14, 20:15, 5:18, 24:21, 10:12)

źródło: mat.pras