Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cenna współpraca PUP

W miniony wtorek (6.12.2011) w Hotelu ''Liburnia'' w Cieszynie odbyła się Konferencja podsumowująca, zorganizowana w ramach projektu ''Nowa jakość - Nowe możliwości II''. Organizatorem spotkania był Powiatowy Urząd Pracy.

- Kończymy właśnie dwuletni okres bardzo aktywnej współpracy z naszymi głównymi partnerami na rynku pracy – przedsiębiorcami i pracodawcami. Coraz bardziej chcemy zbliżać wspólne działania w jednym celu mianowicie, żeby pomagać osobom bezrobotnym i potrzebującym wsparcia – tymi słowami przywitała zebranych gości Anna Stefaniak-Bacza dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie podczas konferencji podsumowującej projekt „Nowa jakość – Nowe możliwości II”.

Na spotkanie przybyli: Aleksandra Trybuś – Posłanka na Sejm RP, Robert Słoniec – przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Filii w Bielsku-Białej, dyrektorzy powiatowych urzędów pracy z województwa śląskiego, przedstawiciele Rady Powiatu Cieszyńskiego, dyrektorzy szkół, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu, oraz członkowie Powiatowej Rady Zatrudnienia, a także  pracodawcy.

- Tego typu inicjatywa, jak "Nowa jakość – Nowe możliwości II" jest niezwykle cenna, ponieważ ma na celu połączenie potencjału Urzędu Pracy z potencjałem wszystkich podmiotów gospodarczych działających na terenie Ziemi Cieszyńskiej – podkreślił Jerzy Nogowczyk Starosta Cieszyński – Niejednokrotnie zastanawiamy się, co zrobić, żeby wyeliminować bezrobocie, rozmowy i dyskusje toczą się na różnych polach, w sferze edukacji, współpracy z przedsiębiorcami. Pomysły biegną w różnym kierunku...Projekt kończy dwuletnią  niezwykle cenną działalność, mam nadzieję, że współpraca pomimo tego, że realizacja projektu dobiega końca będzie dalej kontynuowana.

W czasie konferencji omówiono najważniejsze założenia projektu, zaplanowane w jego ramach działania oraz wypracowane rezultaty. Uczestnikom spotkania przybliżono kwestie dotyczące równości szans kobiet i mężczyzn oraz zachęcano do korzystania z wiedzy i umiejętności pośredników pracy i doradców zawodowych. 

- Głównym celem projektu jest upowszechnienie pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. W ramach projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości II” został stworzony zespół w skład którego wchodzi trzech pośredników pracy i dwóch doradców zawodowych. Osoby te wychodzą do pracodawców działających na terenie naszego powiatu, informując ich o oferowanych przez urząd formach wsparcia. Efektem ich działań jest miedzy innymi odwiedzenie od początku 2010 roku 722 pracodawców z naszego powiatu. Osoby te przekazują informacje, pozyskują oferty pracy, oraz zacieśniają współpracę...- dwuletnią realizację projektu podsumowała  Ewelina Czepczar-Figielska.

Nowe oblicza doradztwa – poradnictwo zawodowe dla pracodawców przybliżyła zebranych gościom Magdalena Wójcik doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie. Współpracę urzędu z pracodawcami przedstawiła Katarzyna Kubat pośrednik prac, natomiast o równościach szans kobiet i mężczyzn w projekcie PO KL opowiedziała Danuta Bizoń zastępca dyrektora PUP.

 

BsK


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: