Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cel Tomiczka? Czołowa „15”

Już w najbliższą sobotę (tj. 2.01) rusza jeden z najtrudniejszych wyścigów na świecie – 43. edycja Rajdu Dakar. Do Arabii Saudyjskiej, gdzie będzie przebiegać rywalizacja, wybierają się także Polacy, a wśród nich Adam Tomiczek, pochodzący z Cieszyna.

Dla Adama Tomiczka będzie to czwarty występ w Rajdzie Dakar. Cieszynianin dotąd raz dojechał do mety wyścigu, kończąc rywalizację motocyklistów w 2019 roku na 16. miejscu. 26-latek musiał odstąpić z tegorocznej edycji, gdyż w wyniku wypadku doznał złamania miednicy. Motocyklista ORLEN Teamu zaznaczył, że jego celem jest uplasowanie się w czołowej „15”.

- Trzeba mieć kupę szczęścia żeby nic się nie wydarzyło – przyznał Adam Tomiczek w rozmowie dla Polskiego Radia. – W 2018 roku nie wystartowałem w Dakarze przez kontuzję. Rok później ukończyłem Rajd na 16. miejscu. W 2020 znowu przygody, wypadek, złamana miednica. Mam nadzieję, że 2021 rok będzie dobry – dodał cieszynianin.

Po raz drugi trasa Rajdu Dakar przebiegnie przez Arabię Saudyjską. Początek 43. edycji wyścigu zaplanowano na najbliższą sobotę (2.01), a uczestnicy będą mieli do pokonania 12 etapów, liczących w sumie ponad 7500 kilometrów.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: