Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Camping Olza w Cieszynie czekają zmiany

Urządzony nowocześnie, ale z dawnym urokiem - mówią mieszkańcy Cieszyna, wskazując na Camping Olza, który czekają kolejne zmiany.

Zakończył się przetarg na dzierżawę obiektów Campingu Olza. Wygrało Towarzystwo Sportowe Mieszko-Piast.

Burmistrz Miasta ogłosił pisemny przetarg nieograniczony na prowadzenie w formie dzierżawy na czas nieoznaczony gminnego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego z bazą noclegową, położonego przy Al. Łyska 16, tzw. "Campingu Olza", będącego własnością Gminy Cieszyn. Zainteresowani mieli czas na składanie ofert do 17 grudnia. Dzisiaj wiadomo już, że Camping Olza w Cieszynie czekają zmiany. Zwycięzcą przetargu zostało Towarzystwo Sportowe Mieszko-Piast. Oficjalna umowa na dzierżawę obiektów ma zostać podpisana 28 grudnia.

Na terenie kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego znajdują się cztery budynki: budynek administracji, bazy noclegowej, restauracji oraz budynek nr 4 - zaplecze caravaningu i campingu. - "...Dla tych, którzy preferują spanie w łóżku mamy do zaoferowania 10 pokoi w hotelu.  Dla  zwolenników bardziej spartańskich warunków  są miejsca na rozstawienie namiotów i przyczep kempingowych. Goście pola namiotowego mają do dyspozycji  wyposażoną kuchnię ze świetlico-jadalnią,  pralnię z prasowalnią oraz zaplecze sanitarne. Kemping jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych..." – czytamy na stronie internetowej kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego.

Z całą pewnością więc Camping Olza dostosowany jest do europejskich standardów. Dlaczego więc poprzedni dzierżawca, który został wybrany 26 kwietnia (2012) zrezygnował ? - Zbyt mało się tu działo, chętnych na skorzystanie z usług Campingu Olza nie przybywało. Chyba oferta tego miejsca nie była aż tak zachęcająca, by przyjeżdżać właśnie do Cieszyna – gdybają mieszkańcy, którzy uważają, że latem – owszem miło było spędzać w tym miejscu, ale z każdym kolejnym miesiącem gwar cichnął.

Podobnego zdania jest radny Czesław Banot, który uważa, że przy odpowiedniej reklamie i ofercie Camping Olza może zacząć naprawdę „żyć”. -  Trzeba tylko wyjść z inicjatywą i zaoferować tym osobom, które przyjadą do Cieszyna coś więcej niż tylko nocleg – podkreśla radny -To za mało, oferta musi być bardziej rozwinięta.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: