Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Całun to autentyk

Po wykładzie profesora Idzi Panica raczej nikt nie miał wątpliwości - Całun Turyński to autentyk. Prelekcja na Pięknej Sali Modrzewiowej w Kończycach Małych zgromadziła spore grono osób, które pragnęły dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej jednej z najciekawszych chrześcijańskich relikwii.

Całun Turyński,  rozpala umysły wiernych, naukowców i miłośników historii.. – męka Jezusa co widać na całunie była niewyobrażalna. Ludzie zadający rany Chrystusowi musieli być w amoku – mówił podczas wykładu Prof. Idzi Panic

Wybitny naukowiec, jakim jest profesor, w czasie godzinnego wykładu opowiedział o wszystkim tym, co udało się jemu oraz innym naukowcom badającym całun do dnia dzisiejszego ustalić. – Najwięksi sceptycy ogłosili po pięciu latach prób stworzenia podobnego całunu, że nawet przy dzisiejszej technologii tego nie da się zrobić. Całun powstał w sposób nadnaturalny. – podsumował spotkanie profesor.

Idzi Panic to polski historyk, prof. zw. dr hab., pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego. Kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej w Instytucie Historii UŚ.

Organizatorami spotkania byli   Świetlica GOK w Kończycach Małych oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kończyc Małych.

(red)źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-03-18 15:36:07
Ruben: Bardzo lubię i cenię Pana Profesora, ale niestety myli sie. To jest średniowieczna relikwia, którą bardzo cenię i zupełnie nie przeszkadza mi, że to nie oryginał. Prawdopodobnie ukrzyżowano kogoś w czasie wypraw krzyżowych. TYle i aż tyle...
2016-03-18 17:48:37
tajemnica poliszynela: \'...opowiedział o wszystkim tym, co udało się jemu oraz innym naukowcom badającym całun...\" to sformułowanie sugeruje, że prof. Panic badał całun. Nie badał, opiera się w swoich twierdzeniach na badaniach innych naukowców.
2016-03-18 20:34:56
krzysztof.mm: Idzi Panic to oryginał.<br />Z całą pewnością.<br />Z całunem to raczej śmierdząca sprawa.
2016-03-18 21:16:40
gellwetka: tajemnica poliszynela, prof. Panic był jedną z nielicznych osób na świecie, które osobiście badały całun turyński. Poczytaj w innych źródłach.
2016-03-18 21:23:28
krzysztof.mm: Ciekawe, czy i ewentualnie kto badał Idziego Panica.
2016-03-19 10:03:01
Ki-koker: Gelwetka. Wiele na ten temat czytałem i nie jest to do końca tak oczywiste.
2016-03-19 11:50:59
miglanc_7: Można wierzyć lub i nie. Ja wierzę. Bóg istnieje czy się komuś podoba czy nie......
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: