Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłem przechodniem

W najbliższą niedzielę mija rocznica katastrofy lotniczej, w której zginęło 96 osób. Na pokładzie feralnego Tupolewa był także ks. gen. Adam Pilch, duchowny luterański urodzony w Wiśle.

O zmarłym tragicznie duchownym, a także wszystkich pozostałych ofiarach katastrofy przypominają "buki pamięci", które koło kościoła ewangelickiego w Szczyrku zasadzono w dniu pogrzebu pary prezydenckiej: - W zeszłym roku zasadziliśmy koło kościoła  ewangelickiego w dniu pogrzebu pary prezydenckiej " 5 buków pamięci " te buki przyjęły się i cudownie rosną, mają teraz ok 2 m wysokości - mówi Ks. Jan Byrt z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku.

W pierwszą rocznice katastrofy ks. Byrt chce ponownie wspomnieć w modlitwie zmarłych, a także wypromować zbiór kazań ks gen Adama Pilcha, która została wydana w kwietniu tego roku: - W tym roku chcemy, aby to nabożeństwo też było szczególne i  na nabożeństwie chcemy  wspomnieć w modlitwie tych wszystkich 96, którzy zginęli - mówi Byrt i dodaje: - A także szczególnie zaprezentować i promować książkę, zbiór kazań "Byłem przechodniem " śp .ks gen Adama Pilcha, który pochodził  ze Śląska Cieszyńskiego z Wisły Malinki sąsiadującej z Szczyrkiem i był moim serdecznym przyjacielem. Chcemy również wspomnieć śp. ks. Romana Indrzejczyka osobistego kapelana Pana Prezydenta, który był naszym gościem podczas poświęcenia Ołtarza Europejskiego ku jego pamięci także jest zasadzony jeden z buków.

Kolejne drzewo, tym razem upamiętniające rocznicę, pojawi się w Szczyrku po mszy świętej: - Po nabożeństwie chcemy wspólnie z parafianami  posadzić jednego "czerwonego buka" przy bukach pamięci. Będzie on symbolizował rocznicę katastrofy. Nabożeństwo w Kościele Ewangelickim w Szczyrku rozpoczyna się  o godz 11.00 - zaprasza do udziału i modlitwy duchowny ze Szczyrku.


Postylla (zbiór kazań) ks gen Adama Pilcha nosi tytuł „Byłem przechodniem” i została wydana przez „Świat Książki” z inicjatywy wdowy po ks. Pilchu – Kornelii Pilch. Zamieszczono w niej około 90 kazań wygłoszonych w latach 1993-2010.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: