Była walka, ale punktów zabrakło

Koszykarze drugiej drużyny GKS-u Tychy zrewanżowali się za porażkę z inauguracji sezonu i pokonali Nacomi Cieszyn, 105:96. Niektórzy podopieczni Szymona Kałuży zanotowali najlepszy występ w obecnych rozgrywkach, ale nawet to nie pomogło w odniesieniu punktów.

Michał Bożomański – 24 punkty. Maciej Surzyki – 22. Łukasz Łośko – 16. Ci trzej koszykarze Nacomi nie zanotowali lepszych statystyk w rozegranych dotąd spotkaiach, ale z pewnością woleliby oni lepszego zakończenia sobotniego starcia z rezerwą GKS-u Tychy. Cieszynianie udanie przystąpili do wczorajszego meczu, gdyż pierwsza kwarta padła ich łupem – 25:17.

Jednak gospodarze szybko zreflektowali się i na przerwę schodzili z dwupunktową przewagą – 43:41. Druga połowa miała wyrównany przebieg, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali tyszanie, którzy ostatecznie wygrali – 105:96.

III liga (gr. II), 6. kolejka:

GKS Tychy II – Nacomi Cieszyn 105:96 (17:25, 26:16, 26:24, 36:31)

Punkty dla Nacomi zdobyli: Michał Bożomański (24), Maciej Surzycki (22), Łukasz Łośko (16), Przemysław Rączka (13), Robert Szwed (10), Jakub Wajner (5), Paweł Łysień (3) oraz Marcin Matuszek (3)

Cieszynianie mają na koncie dwa zwycięstwa oraz trzy przegrane. Po dwóch spotkaniach wyjazdowych, podopieczni Szymona Kałuży następny mecz rozegrają przed własną publicznością. W przyszły weekend (23.11, sobota) będą gościć lidera II grupy, który nie poniósł dotąd porażki – KŚ AZS Politechnika Śląska.