Była szansa na podium, skończyło się dyskwalifikacją

Wiele wskazywało na to, że Paweł Wąsek uplasuje się w czołowej „3” w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Niestety, ustronianin został zdyskwalifikowany w niedzielnym konkursie w Klingenthal.

Paweł Wąsek bez większych problemów awansował do rundy finałowej w niedzielnym konkursie indywidualnym Letniego Grand Prix w Klingenthal, uzyskując 125 metrów. Ustronianin zaatakował w drugiej serii - 133,5 m - i zanotował znaczny awans. Wiele wskazywało na to, że zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zakończy zmagania w czołowej "10", a w końcowej klasyfikacji generalnej zajmie 3. miejsce. Niestety, Wąsek został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon i cykl ukończył na 4. pozycji.

Udany występ ma za sobą Kacper Juroszek. Istebnianin zakończył konkurs na 13. miejscu, a w końcowej klasyfikacji generalnej LGP zajął 21. pozycję. - Zaczynam lubieć te duże skocznie. Jeszcze sporo treningów przede mną. Jestem zadowolony z lata, przepracowałem ten okres. Teraz przed nami Letnie Mistrzostwa Polski, więc tam też będzie okazja się sprawdzić. A później już sezon zimowy i będę walczył o miejsce w Pucharze Świata - przyznał 21-latek w rozmowie dla Eurosportu. Niestety, po pucharowe punkty nie sięgnął Piotr Żyła, który dzisiejsze zmagania zakończył już po pierwszej serii.