Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

By każdy szlachetny zamiar doczekał się realizacji

Jaki był dla Kongresu Polaków oraz dla mieszkańców Zaolzia rok 2014? Co czeka nas w roku 2015 i jakie plany ma Kongres? Te pytania zadaliśmy prezesowi Kongresu Polaków, Józefowi Szymeczkowi.

2014 był rokiem dynamicznym, ponieważ przeprowadzono wiele inicjatyw i działań, ale był równocześnie rokiem bardzo udanym. Wszystko, co mieliśmy zrobić – zrobiliśmy, nic nie zaniedbaliśmy. Odnotowaliśmy w tym roku kilka wielkich osiągnięć o znaczeniu wręcz historycznym. Była to na przykład budowa przedszkola w Gnojniku – to symbol pewnej nadziei i optymizmu.

Rok 2014 był również rokiem wyborów, a lata wyborcze są zawsze zwariowane, bo każdy kandydat stara się przekonać do swoich racji. Moim zdaniem wybory zakończyły się pomyślnie. Powyborcza zmiana polega na tym, że nasi kandydaci – Polacy w wielu gminach przejęli odpowiedzialność i zaczęli rządzić. Do tej pory mieli udział w kierowaniu gminami, ale nie z pozycji wójtów. Teraz przekonamy się, co jest lepsze: kiedy rządzi Polak, czy życzliwie nastawiony do Polaków Czech. W nowym roku życzymy więc wszystkim włodarzom, by ich działalność była jak najkorzystniejsza dla wszystkich mieszkańców.

Bogate życie Zaolzia zawsze odzwierciedla się w kalendarzu, w każdym roku obchodzimy przeróżne rocznice. Tak było w roku 2014 i tak samo będzie w roku 2015. Przed nami m.in. jubileusz „Głosu Ludu”, który zamierzamy dostojnie obchodzić, by całe Zaolzie przypomniało sobie to dzieło naszych przodków, które teraz my kontynuujemy.

Na początku kolejnego roku życzymy wszystkim tego, co najlepsze, oraz spełnienia wszystkich planów, a także tego, by w roku 2015 każdy szlachetny zamiar doczekał się realizacji. Oferujemy również pomoc przy wcielaniu w życie przedsięwzięć i ciekawych pomysłów – zarówno organizacjom, grupom zorganizowanym, jak i osobom prywatnym.

(ep)

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: