Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Burzliwa historia dowodu

Historia nowych dowodów osobistych okazała się być dość burzliwą. Pierwsze projekty zakładały, że nowy dowód zacznie trafiać do naszych rąk już od 1 stycznia 2011 roku.

Okazuje się, że na wprowadzenie tej nowości musimy jeszcze nieco poczekać.  Nowe dowody osobiste będą wydawane dopiero od 1 lipca 2013 roku, a nie jak poprzednio zakładano - 1 stycznia 2011, a później - 1 lipca 2011. Rząd uzasadnił zmianę terminu przedłużającym się postępowaniem przetargowym na dostawę blankietów dowodów osobistych oraz koniecznością notyfikacji rozporządzeń do ustawy.

W lipcu 2011 roku osoby, którym wydano dokument tożsamości w 2001 roku, jako pierwsze miały otrzymać nowy dowód z mikroprocesorem. Tak się jednak nie stanie. - No cóż mnie ta informacja nie ucieszyła – mówi Zygmunt Oleś z Cieszyna, któremu w tym roku kończy się ważność obecnego dokumentu – tak mógłbym starać się od razu o nowy– bezpieczniejszy dowód, ale nic z tego. Muszę wyrobić sobie nowy „stary”.

Nowy dowód osobisty oprócz warstwy graficznej będzie miał warstwę elektroniczną. Nie będzie już na nim adresu zameldowania i wzoru graficznego podpisu posiadacza. Nie będzie zawierał również  danych dotyczących naszego wzrostu i koloru oczu.. Nowy dowód osobisty potwierdzi naszą tożsamość w całej strefie Schengen. Ma być również wykorzystywany przy dostępie do różnych rejestrów, w tym do rejestru NFZ.

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: