Bury ze złotem!

W Zakopanem trwa druga część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Istebnianie, póki co, rozdają karty na trasach Centralnego Ośrodka Sportu. W piątek tryumfowali w sztafetach, a dziś ze złotego krążka radował się Dominik Bury (na zdj.).

Dominik Bury, specjalizujący się w biegach dystansowych, przystępował jako główny faworyt do złotego medalu do sobotniej rywalizacji na 10 kilometrów techniką klasyczną. I z tej roli się wywiązał.

25-letni istebnianin pokonał dystans w ciągu 26 minut i 35 sekund. Drugi najlepszy rezultat uzyskał jego brat, Kamil, który jako drugi spośród całej stawki uzyskał czas poniżej 27 minut. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Skowron. Zaraz za pierwszą „3” uplasował się Mateusz Haratyk z NKS-u Trójwieś Beskidzka.