Bury z najlepszym wynikiem

Kamil Bury (na zdj.) odpadł w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną, który miał miejsce w norweskim Drammen. Istebnianin osiągnął najlepszy wynik w obecnej edycji Pucharu Świata, ponieważ został sklasyfikowany na 20. miejscu.

Reprezentant Polski, podobnie jak pozostali narciarze, rywalizował z barwami Ukrainy na plastronie. Istebnianin bez większych problemów przebrnął przez eliminacje, które ukończył na 24. pozycji.

Kamil Bury przystąpił do ćwierćfinału, w którym przekroczył linię mety jako czwarty. Niestety, nie powiodło się awansować do 1/2 finału choćby z czasem, co oznaczało dla 26-latka koniec zmagań. Istebnianin poprawił swoje maksimum w obecnej edycji Pucharu Świata – został sklasyfikowany na 20. miejscu.