Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Burmistrzowie grają w teatrze

Na co dzień można ich zobaczyć na pierwszych stronach gazet. Tym razem swoich sił postanowili spróbować na scenie. Samorządowcy, dyrektorzy, posłowie, senatorowie, prezesi wzięli udział w niezwykłym spektaklu, a dzięki swoim aktorskim talentom pomogli w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych fundacji Drachma z Bielska-Białej.

To już czwarta edycja akcji charytatywnej „Kopciuszek”, której inicjatorką jest eurodeputowana Małgorzata Handzlik. Znane osobistości ze świata polityki, biznesu, kościoła, organizacji pozarządowych czy samorządu; raz w roku zamieniają się w aktorów i odgrywają role w specjalnie przygotowanym na tę okazję przedstawieniu wystawianym na deskach Teatru Polskiego w Bielsku Białej. 

Pierwsza edycja tego typu spektakli, z których dochód przekazywany jest potrzebującym, odbyła się w 2008 roku. Uczestnicy projektu odegrali spektakl –„Kopciuszek i krasnoludki”. Rok później prezentowane były „Aniołki Śpiącej Królewny”, a w 2010r. „Zakochana Syrenka”. W tym roku przyszedł czas na „Lady Robin Hood”. Spektakl wystawiony został w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w miniony weekend. Tytułową rolę odegrała sama pomysłodawczyni akcji Małgorzata Handzlik.

U boku europosłanki podziwiać można było Annę Grygierek, burmistrz Strumienia, która odegrała rolę matki Dennisa oraz Janinę Żagan, burmistrz Skoczowa, która odegrała rolę żony młynarza. Na scenie pojawiła się też radna powiatu cieszyńskiego Beata Macura. 

Teatr Polski w Bielsku–Białej podczas spektaklu charytatywnego „Lady Robin Hood” wypełnił się po brzegi.  W niedzielę (11.12.2011r.) spektakl zagrano dwa razy. W sumie z dochodu z biletów zebrano ponad 42 tys. zł. Pieniądze trafią do Fundacji Drachma z Bielska –Białej, która zakupi sprzęt dla osób niepełnosprawnych. Burmistrz Anna Grygierek bierze udział w spektaklu już trzeci raz. - Cieszę się że miałam okazję po raz kolejny wziąć udział w tak szczytnej i ciekawej inicjatywie – mówi Anna Grygierek.

Kto chciałby zobaczyć spektakl – ma na to szansę. 22 stycznia o godz. 17.00 „Lady Robin Hood” ponownie na deskach Teatru Polskiego w Bielsku Białej.

 

KOD

źródło: ox.pl/mat. pras
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: