Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Burmistrz zasadził drzewo - jubileusz pięciolecia Komisji PTTK ''Beskid Śląski''

Od momentu powołania Komisji Ochrony Przyrody PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie minęło 5 lat. Z tej okazji w cieszyńskim parku Liburnia odbyło się uroczyste podsumowanie działalności Komisji połączone z sadzeniem drzew.

13 kwietnia odbyło się podsumowanie działalności V-lecia Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Spotkaniu towarzyszyło uroczyste sadzenie drzew w cieszyńskim parku Liburnia. 

Spotkanie z okazji jubileuszu pięciolecia działalności Komisji było okazją do wręczenie medali, dyplomów oraz materiałów promocyjnych instytucjom i osobom, które do tej pory brały czynny udział w pracach Komisji. Sprawozdanie z działalności Komisji PTTK zdał Jan Machała przewodniczący KOP PTTK „Beskid Śląski”. 

-  To wiosną 2007 roku złożyłem prezesowi Oddziału PTTK „Beskid Śląski” propozycję założenia Komisji Ochrony Przyrody. Po opracowaniu stosownych dokumentów Zarząd Główny PTTK w Warszawie powołał do życia naszą komisję, składającą się wówczas z czterech osób, a następnie Zespół Weryfikacyjny Odznaki Turysta Przyrodnik...  - przypomniał początki Jan Machała -  Kolejne lata to działalność związana z ochroną środowiska i edukacją ekologiczną zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej... Zorganizowaliśmy 11 akcji, wczesną wiosną i jesienią sprzątając rezerwaty i tereny zielone okolic Cieszyna, Ustronia, Goleszowa i Skoczowa, w których udział brali uczniowie szkół. Zorganizowaliśmy 29 wycieczek przyrodniczych dla różnych szkół, a także 22 prelekcje przyrodnicze, pokazy multimedialne... Dzięki pozyskaniu sponsorów mogliśmy też przeprowadzić 21 konkursów przyrodniczo -krajoznawczych. 

Akcje, konkursy, wycieczki i wiele innych działań, których dzisiaj nie jesteśmy w stanie zliczyć... Świadczy to między innymi o tym, że Komisja Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” działa bardzo aktywnie, „zarażając” swoją pasją dzieci, młodzież i nauczycieli. 

- Gratuluję tych pięciu lat, które są za wami. Za to, co Państwo robicie w dziedzinie pokoleniowej i edukacyjnej, chroniąc stare drzewa, sadząc młode, biorąc udział w wielu akcjach - bardzo serdecznie dziękuję – podkreślał podczas uroczystości Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ>>>

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: