Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Burmistrz Strumienia wśród ekspertów

Infrastruktura dla rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich była głównym tematem panelu eksperckiego, który odbył się 9 lutego w Pałacu Prezydenckim. Na spotkanie została również zaproszona Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Spotkanie poprowadził Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Olgierd Dziekoński. Wprowadzenie do dyskusji stanowiło sześć prezentacji. Poruszono m.in. tematy wydatkowania środków na rozwój infrastruktury obszarów wiejskich, zaprezentowano kwestie związane z kontraktami regionalnymi oraz działaniami własnymi województw w kontekście rozwoju infrastruktury na obszarach wiejskich, omówiono również kwestię optymalizacji procesu programowania rozwoju infrastruktury technicznej na obszarach wiejskich pod kątem szans na pozyskiwanie inwestorów i rozwój gospodarczy.

Prezentacje wygłoszone przez specjalistów stanowiły wprowadzenie do dyskusji. Poruszono wiele istotnych wątków, jak chociażby skomplikowanie procedur i wysokie koszty planowania przestrzennego, specyfikę struktury osadniczej w Polsce wraz z wynikającymi z niej konsekwencjami, koordynację stosowanych instrumentów finansowych ale także planowania na różnych poziomach zarządzania rozwojem społeczno-gospodarczym, współpracę pomiędzy różnymi jednostkami samorządu terytorialnego, czy też kwestie znacznego zróżnicowania obszarów wiejskich i tym samym zróżnicowania potrzeb i możliwości rozwojowych.

(mat.pras.)
 

źródło: mat.pras.
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: