Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Burmistrz członkiem MZC

W piątek (28.02) w COK „Dom Narodowy” miało miejsce walne zebranie sprawozdawcze Koła nr 2 „Mały Jaworowy” Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Najliczniejsze koło przyjęło w swoje szeregi kolejnych członków. Wśród których znalazła się Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

W piątek (28.02) miało miejsce walne zebranie sprawozdawcze. Rozpoczęło się od odśpiewania hymnu „Płyniesz Olzo”, a zakończyło pieśnią „Ojcowski Dom”. Ważnym punktem spotkania było wręczenie legitymacji i odznak macierzowych 6 nowym członkom w tym Burmistrz Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz. Pierwsza kobieta burmistrzem Cieszyna, pierwszy burmistrz członkiem macierzy – żartowała Staszkiewicz, po czym dodała. Bardzo się cieszę i jestem zaszczycona. Dziękuję za przyjęcie. Życzę owocnej pracy. Cieszę się, że znaleźliście z powrotem miejsce w COK „Dom Narodowy”. Myślę, że nie ma lepszego miejsca, dla naszych stowarzyszeń. Został przecież w tym celu wybudowany.

Wręczono także kilku członkom nagrody za aktywny udział w życiu koła. Wspomniano również zmarłego w zeszłym roku Mariusza Makowskiego - prezesa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w latach 1997-2010, kustosza Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie, historyka, działacza społecznego.

Ważnym punktem zebrania było odczytanie sprawozdania z działalności koła za rok 2019. Odczytał je prezes Eugeniusz Raabe. Koło liczy obecnie ponad 150 członków. W 2019 roku przyjęto 15 osób. Koszt składki członkowskiej na rok to 30 zł. W minionym roku odbyło się 9 protokołowanych posiedzeń zarządu. Nie zabrakło również innych spotkań, posiedzeń, wycieczek, a także comiesięcznych działań w ramach Dyskusyjnego Klubu Propozycji. Członkowie koła brali udział w wydarzeniach społeczno-kulturalnych miasta i regionu.

Szczególnie ważne były dla nas w 2019 roku dwa wydarzenia. Rok ten ogłoszono w naszym kole rokiem prof. Stanisława Hadyny w 100-lecie urodzin wielkiego kompozytora. Szereg naszych działań był związanych z tym jubileuszem. Drugie ważne wydarzenie to powrót po 30 latach Dyskusyjnego Klubu Propozycji do COK „Dom Narodowy” – mówił Raabe.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie planu pracy na rok 2020. Oprócz członków uczestniczyli w zebraniu zaproszeni goście m.in. Marta Kawulok Prezes Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz przedstawiciele Klubu Seniora  z Wędryni. Marta Kawulok wspomniała o jubileuszu - 135. rocznicy działalności MZC. Będziemy ten jubileusz świętować podczas Walnego Zjazdu Delegatów, który połączymy z nadaniem imienia prof. Wawrzyczka w Centrum Hażlacha. To wydarzenie zaplanowano w maju tego roku – wspomniała Kawulok. Walne zebranie sprawozdawcze zakończyło się występem artystycznym.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-02 12:16:28
Wiederholec: "Pierwsza kobieta burmistrzem Cieszyna, pierwszy burmistrz członkiem macierzy". O matko jaka Ona jest niedowartościowana.
2020-03-02 12:54:42
krzysztofmn: ☝pierwszy hejter, właśnie się dowartościował
2020-03-02 13:23:30
tom lem: ...myślałem, że krzysio+☝ to pogromca ciemnoty a tu się okazuje, że on, to propagator głupoty;-)
2020-03-02 14:54:39
M53: Ciekawa jestem, jak będzie, kiedy MZC nr2 wystąpi z jakimś problematycznym wnioskiem do pani Burmistrz;):):):):) Już OSP są na świeczniku:):):)
2020-03-02 20:59:53
Mach: Sprostowanie- członkami MZC byli tacy burmistrzowie Cieszyna jak ks. Józef Londzin czy Jan Michejda.
2020-03-02 22:04:20
tom lem: ...no i znów byłby blamaż, gdyby gosposia nie myślała, że pierwsza z pierwszych wśród kobiet;-)
2020-03-03 06:47:34
Mach: Sprostowania też wymaga fakt ,że pierwszą kobietą burmistrzem Cieszyna została pani Gabriela Hyrbackova- z władzą co prawda ograniczoną do części zachodniej naszego miasta. Jej wybór dokonał się 2 tygodnie wcześniej.
2020-03-03 13:08:22
Mach: Sorry -Hrebackova.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: