Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Burmistrz Cieszyna bez poparcia Rady Miasta?

Czy burmistrz Mieczysław Szczurek ma jeszcze większość w cieszyńskiej Radzie Miejskiej czy też rządzi przeciwko radnym? Czwartkowa (24 października) sesja Rady Miejskiej pokazała, że wizje Cieszyna burmistrza Mieczysława Szczurka i Rady Miejskiej coraz mocniej się oddalają.

Radni odrzucili propozycję burmistrza podwyższenia cen biletów na komunikację miejską w Cieszynie. Burmistrz chciał, by od 1 stycznia 2014 roku mieszkańcy zapłacili za bilet więcej o 20 groszy (ulgowy o 10 groszy). Swoją propozycję burmistrz Mieczysław Szczurek tłumaczył wzrostem ceny paliwa, części zamiennych i innych pozycji, które wpływają na koszt biletów.

Jednak porażka w tym głosowaniu nie może równać się z tym, co spotkało burmistrza Mieczysława Szczurka w przypadku projektu uchwały Komisji Rewizyjnej o unieważnieniu konkursu na dyrektora COK Dom Narodowy. Przypomnijmy, że radni z Komisji Rewizyjnej stwierdzili, że "konkurs był przeprowadzony niezgodnie z regulaminem komisji konkursowej". Na jej czele stał sam burmistrz Mieczysław Szczurek. Radni stosunkiem głosów 9 za, 4 przeciw i przy 7 głosach wstrzymujących się (radna Janina Cichomska nie oddała głosu mimo obecności na sali obrad) poparli wniosek Komisji Rewizyjnej o unieważnienie konkursu, na podstawie którego dyrektorem COK-u została Cecylia Gasz-Płońska. Burmistrz Mieczysław Szczurek obiecał, że w piątek (25 października) media otrzymają jego oficjalne stanowisko w tej sprawie. Oczywiście opublikujemy je naszym Czytelnikom.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: