Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bunga Bunga w Skoczowie, czyli \\'Redakcja\\' w Teatrze Elektrycznym

Ci, którzy bawili się na ubiegłorocznych Dniach Skoczowa doskonale ich pamiętają - zespół Redakcja został świetnie przyjęty przez skoczowską publiczność. Teraz będzie szansa na poprawiny - w sobotę, 22 lutego w Skoczowie Redakcja zagra ponownie. Wraz z nimi wystąpi Bunga Bunga Bunga. Oba zespoły zaprezentują się w Teatrze Elektrycznym. Koncert rozpocznie się o 19.00.

Tym razem muzycy \\'Redakcji\\' zaprezentują materiał ze swoich obu płyt: "Horrroskopu" i "Cyfrowego Średniowiecza".  Nie zabraknie też kilku klasycznych utworów kultowych zespołów z lat osiemdziesiątych:  Śmierci Klinicznej i Absurdu.  

BUNGA BUNGA BUNGA ­ czyli Szymon Wyrembak, Roman Szonowski oraz Sławek  Szonowski w rock n\\' rollowo coverowym wydaniu. - Duża dawka energii i największe hity  lat 50\\' 60\\' lecz nie tylko! W repertuarze zespołu znajdują się utwory Elvisa Presley\\'a, The  Beatles, The Rolling Stones, Chuck\\'a Berry\\'ego, T.Rex oraz wielu, wielu innych! Na  koncertach da się usłyszeć także współczesne hity w rock and rollowym wykonie - opisuje Dariusz Dusza, lider zespołu Redakcja. 

Redakcję założył gliwicki gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki  punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy  DiM, od lat współpracuje również z Irekiem Dudkiem. Jest autorem takich piosenek Shakin` Dudi  jak "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał również teksty dla zespołu Dźem ("Malowany ptak",  "Zapal świeczkę") Do współpracy zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex­ El Seccatore, Trzy  Kluski Śląskie), Bartka Stuchlika (Shakin` Dudi) i Łukasza Walczaka. 

W kwietniu 2011 roku  ukazał się debiutancki album zespołu "Horrroskop" (Jimmy Jazz Records). Płyta została dobrze  przyjęta m.in. przez recenzentów "Newsweeka", "Teraz rocka" i wielu innych mediów. Piosenki z  "Horrroskopu" można usłyszeć na antenie Polskiego Radia PR ( "Tak jak kot" ­ piosenka dnia we  wrześniu 2012 r.) i wielu innych rozgłośni. Jesienią 2012 r. ukazał się drugi album zespołu:  "Cyfrowe Średniowiecze". Album z ostrzejszymi, bardziej dynamicznymi utworami.  Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat  sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły się też legendarne utwory Śmierci  Klinicznej i Absurdu. Żywiołowe, energetyczne koncerty to najmocniejsza strona zespołu. W  2013 roku Redakcja wystąpiła  m.in. na festiwalu Rock na Bagnie i Festiwalu Muzycznym  im. Ryśka Riedla.  

Oficjalna strona zespołu – REDAKCJA http://www.myspace.com/redakcja

Redakcja i Bunga Bunga Bunga  
Teatr Elektryczny w Skoczowie  22.02.2014 r., godz.19:00  
wstęp: uczniowie i studenci 5 zł      pozostali: 10 zł

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: