Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bujok i Macura u Prezydenta

Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok odebrał wczoraj (29.05) w Warszawie odznaczenie państwowe za zasługi. Odznaczenie odebrał również burmistrz Cieszyna.

29 maja w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Spotkanie u prezydenta odbyło się z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Wśród odznaczonych za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej znalazł się burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Gospodarz miasta osobiście uczestniczył w uroczystości i został odznaczony przez prezydenta Dudę Złotym Krzyżem Zasługi.

- To dla mnie duże wyróżnienie, a zarazem motywacja do dalszej pracy na rzecz Wisły. Chcę podkreślić, że nie traktuję tego odznaczenia indywidualnie, tylko jako wyróżnienie dla całej naszej społeczności, która angażuje się w sprawy miasta i buduje potencjał naszego samorządu - mówi na gorąco Tomasz Bujok.

Ryszard Macura, Burmistrz Miasta Cieszyna odznaczony został, za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną, za osiągnięcia w pracy samorządowej – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Z wielką radością chciałbym przekazać podziękowania wszystkim moim współpracownikom, którzy swoją codzienną ciężką pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do poprawy warunków życia mieszkańców w naszym mieście. Jak zauważył Pan Prezydent wyróżnianie nas samorządowców jest również ukłonem w stronę lokalnych społeczeństw, dlatego cieszę się, że przyszło mi współpracować z ludźmi aktywnymi i oddanymi często bezinteresownie innym. Współdziałanie przyczynia się do sukcesu lokalnego, regionalnego, ale i tego, który składa się na rozwój Polski – podkreśla Ryszard Macura, Burmistrz Miasta Cieszyna.


red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-05-30 18:05:53
JaSza11: ale kupuje głosy!
2017-05-30 19:31:58
krzysztof.mm: żenada
2017-05-30 21:17:32
doler: A to ci dopiero żart...Nasz Rysiu dostał order...ale za co że grzecznie na śniadanie zjadł grysik , czy poprawił wzorowo interpunkcje i ortografie na urzędowych pismach...? No ale krzyżyk pewnie załatwił były burmistrz B. Ścibut ten co robi teraz u szalonego Antoniego. No ale szczerze czym Pan Ryszard się tak zasłużył dla Ziemi Cieszyńskiej...kurna myślę myślę i nic mi nie przychodzi... A nie sorry trochę zrobił pierwsza jego dec. to zakup nowej limuzyny do ratusza skody superb.. druga to zagrywka kampanijna o zlikwidowaniu stanowiska II wiceburmistrza a potem zatrudnienia doradcy ds. sportu itd niby burmistrz a jednak doradca..co tam jeszcze wprowadził kilka swoich osób do ratusza bez konkursu na stanowisko ...cholera czepiam się za bardzo nie no coś jednak zrobił np niedawno zakończony festiwal chrześcijański vol. II nie no super tłumy takie były że hej..publiczne pieniądze rozwalane na religijne bzdety. Co tam jeszcze a a o np. naszemu kochanemu ZPiTZC załatwił godną siedzibę w centrum przeprowadziło remont kamienicy prywatnej wkładając chyba 200 tys. + miesięczny czynsz 10-12 tys czy coś takiego żeby tego było mało kamienica należy do towarzystwa katolickiego w którym Pan Macura był dyrektorem gimnazjum liceum czy jakoś tak . ...hym a może to zły przykład. To jest facet któremu podjęcie najprostszej decyzji zajmuje parę dni. Jest to przemiły fajny facet...ale sorry do Cieszyna nic nie zrobił poza załatwieniem własnych interesów i interesów czarnej mafii. Cieszynowi jest potrzebny szeryf z jajami a nie chłoptaś w garniturku..to tyle.
2017-05-30 21:31:56
bronek91: Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca;)
2017-05-30 23:33:00
Marzanna: Panie doller a co takiego z własnych interesów dla siebie załatwił Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. Jak to łatwo się oskarża. Nie wiem co by mógł załatwić czarnej mafii. Byli burmistrzowie rozwalili mechan dając go parafii ewangelickiej, może w tamtym czasie parafie katolickie też przejęły ale nie za obecnego burmistrza więc jeżeli się coś napisze to proszę pisać prawdę, a tak nawiasem to z pustego to nawet Salamon nie naleje co można zrobić w zadłużonym Cieszynie naprawiać po byłej władzy sprzedali PKS a pan Macura załatwił dotacje i będzie węzeł komunikacyjny z prawdziwego zdarzenia. Plusów pana Burmistrza już pan doler nie dostrzega.
2017-05-31 05:31:39
krzysztof.mm: marzanna jak zwykle - w doopie była, goowno widziała, ale musi klikać..<br />doler czarno na białym napisał jak biskup doi miasto, Macura trzyma wiaderko..<br />mechan nigdy nie był miejski, od zawsze był własnością parafii ewangelickiej<br />tereny PKS oczywiście też nie były miejskie i nie miasto je sprzedawało<br />no i oczywiście Macura żadnej dotacji nie \'załatwił\'<br />ps<br />plusy zresztą tego cwaniaczka doler też dostrzegł - w garniturku, przemiły, religijny, grysik lubi<br />
2017-05-31 07:30:27
Migacz: Tak Adrian nagradza włodarzy miast, którzy go akceptują, zapraszają do siebie, a zwłaszcza tych, którzy jeszcze potrafią wkręcić w to wydarzenie kościół. Takie mamy niestety czasy. Żal tylko, że nasz ukochany Cieszyn w tej \&quot;lepszej elicie\&quot;.
2017-05-31 08:49:43
jojestelagalicyjok: Dobra organizacja Święta Trzech Króli na cieszyńskim Rynku...i <br />w Wiśle śniadanko w Zameczku, szusowanie na gminnych nartostradach....i
2017-05-31 08:57:15
Przepierón: Jak za chwolyni klera dostali medale to dziwiym sie że żodnymu z oxa medalika ze złomu na pierś nie zawiesili. Mie by sie nie chciało po takie nic tak daleko jechać.
2017-05-31 10:16:14
cd minerwa: Jakby nie bylo swoj swojego odznaczyl. W sumie klecznik dzisiaj bardzo laczy a i Maliniaki teraz w modzie...<br />Jak mowia klasycy - powstalismy z kolan , zeby upasc na twarz.
2017-05-31 12:29:23
Bo-lek: Co do burmistrza Wisły to oczywiste przecież to obecnie siedlisko Pisu, natomiast burmistrzowi Cieszyna na pewno nagroda się należy, miasto w końcu powstaje z ruin. A tak przy okazji dziękuję panu burmistrzowi za wszystkie przekazane pieniążki na nasze ewangelickie Kościoły.
2017-05-31 14:19:49
grygierek2: Nie należy być małostkowym, ale ,,za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej\&quot; można odznaczyć na prawdę zasłużonych samorządowców. Jak jeden, tak drugi odznaczony są włodarzami swoich gmin JEDNĄ NIEPEŁNĄ KADENCJĘ. Wcześniej na niwie samorządowej nie odznaczyli się czymś szczególnym. Z tego co mi wiadomo, pan Bujok przyszedł do ratusza z biznesu ( co oczywiście nie jest zarzutem) ale samorządowcem wybitnym wcześniej na pewno nie był. Tak samo pan Macura - za wybitne osiągnięcia samorządowe na pewno nie można brać jego wystąpień na sesjach rady powiatu. Odznaczenie pana Bujoka, jak podejrzewam z pominięciem klas niższych Krzyżem Zasługi oraz pana Macury krzyżem Orderu Odrodzenia Polski ( podkreślam orderem) wydaje się mocno na wyrost i tym wyróżnieniom na pewno blasku nie przydaje. Równocześnie jak widać po powyższych komentarzach, również sami odznaczeni, powinni się mocno zastanowić czy aby na nie już zasłużyli. Ale jak widać w sferze wyróżnień honorowych inflacja jest znacznie wyższa niż ta która mamy w gospodarce.
2017-05-31 15:00:05
krzysztof.mm: Co tu dużo mówić - przyzwoici i uczciwi odmawiają Adrianowi przyjmowania przyznawanych przez niego odznaczeń - no to rozdaje tym pozostałym.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: