Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Budżety gmin a epidemia: Hażlach

Tym tekstem zaczynamy serię artykułów dotyczących dodatkowych wydatków gmin, które samorządy musiały przeznaczyć na walkę ze skutkami epidemii COVID-19. Jako pierwszy na nasze pytania odpowiedział wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski.

Od rozpoczęcia epidemii dodatkowe wydatki Urząd Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, placówkami oświatowymi i instytucjami kultury wyniosły 39.121,62 zł. - W ramach tej kwoty zakupiono między innymi następujące artykuły: maseczki jednorazowe, rękawice jednorazowe (lateksowe, nitrylowe), przyłbice ochronne, płyny do dezynfekcji rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni, mydła antybakteryjne, dozowniki, fartuchy ochronne, termometry bezdotykowe oraz wykonano osłony z pleksi w Urzędzie Gminy - wylicza wójt Sikorski.

Epidemia sprawiła również, że plany dotyczące miejskich imprez czy inwestycji musiały zostać zrewidowane. - Generalnie wszystkie wydarzenia zostały odwołane, aczkolwiek wznowiono działalność instytucji kultury i rozważamy zorganizowanie kilku wydarzeń kulturalno - sportowych w II połowie roku - podkreśla wójt.

Takie działania odbiły się także na finansach gminy. - Nastąpiło około 40% pogorszenie kondycji ekonomiczno - finansowej jednostki w stosunku do ubiegłego roku. Jakkolwiek staramy się utrzymać zakres planowanych inwestycji. W pierwszej kolejności realizujemy projekty z zewnętrznym dofinansowaniem oraz te gdzie podjęto wcześniej określone zobowiązania (np. umowy pomiędzy gminami). W zadaniach, które są finansowane w 100% przez gminę, przesuwamy ich realizację na II połowę roku, tak aby strumienie płatności przesunąć na rok 2021 - zaznacza Grzegorz Sikorski.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-26 20:15:27
Władek na skuterze: Jestem wladek i jezdze na skuterze---mam nadzieje ze przyszly rok panie Wojcie nie bedzie rokiem podwyżek podatkow i smieci ----rozumiem trzeba isc do przodu ALE !!!ALE NIE sztuka nastawiac latarni domow przyrodnika ,nie weiadomo ile km kanalizacji oraz innych inwestycji ale sztuka pozostaje utrzymac te inwestycje ALE NIE KOSZTEM MIESZKAŃCOW ,zeby podnosic podatki i koszt wywozu smieci !Mam nadzieję ze tak nie bedzie ,bo prosze zrozumiec ze przez tego wirusa nie tylko gmina utracila dochody ale my zwykli mieszkancy tez mamy okrojone pensje a nie sztuka jest to aby pracowac po to zeby gmine utrzymywac
2020-06-27 16:01:22
Po Prostu: Władek ma rację, i to każdego samorządu się tyczy, po prostu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: