Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Budowy przekaźnika nie da się zatrzymać?

W maju 2019 roku cały Cieszyn żył sprawą planowanej budowy wieży przekaźnikowej telefonii komórkowej, która ma zostać zlokalizowana przy ulicy Sportowej w Cieszynie. Kontrowersje wzbudziła głównie lokalizacja wieży, która będzie widoczna między innymi z cieszyńskiego wzgórza zamkowego. W związku z głosami mieszkańców, władze miasta podjęły próbę zmiany lokalizacji inwestycji. Jak aktualnie wygląda sytuacja?

Już w maju inwestor posiadał większość wymaganych pozwoleń. Zgodnie z prawem, na tym etapie nie istniała możliwość zablokowania inwestycji, w związku z czym jedyną szansą było podjęcie negocjacji, dotyczących ewentualnej zmiany lokalizacji wieży – Play nie uzgodnił warunków z Energetyką Cieszyńską. Próbujemy się dostać do wyższej instancji, niż oddział w Katowicach (…) trudno, żeby Miasto Cieszyn do obniżenia stawek, wiedząc, że są tam również pozostali operatorzy. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, teren, który został wydzierżawiony przez Play, nie należy do nas, Play wcześniej nie zwracał się do Miasta Cieszyn o wyznaczenie żadnej innej działki – wyjaśniała Gabriela Staszkiewicz, podczas sierpniowej konferencji prasowej w cieszyńskim Urzędzie Miejskim.

Jednocześnie wskazano, że inwestycja może zostać rozpoczęta w każdej chwili. Z informacji przekazanych miastu wynika, że wieża jest już zmontowana i w odpowiednim momencie zostanie przywieziona i zamontowana. Władze miasta deklarują jednak, że wciąż toczą się próby rozwiązania problemu, nie wiadomo jednak, czy przyniosą one spodziewane efekty.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-31 15:11:43
tom lem: .. to już jesteśmy po maju 2020 roku - nie wiedziałem - może to te upały tak działają na autorkę tekstu;-)
2019-08-31 15:43:40
krzysztof.mm: pani r e d u k t o r Świba nie potrafi profesjonalnie
2019-08-31 17:54:25
koszor: Dobra mina do złej gry. Staszkiewicz udaje, że jeszcze coś negocjuje, choć każdy wie, że jest za późno. Zajmują się różową ławką pod zamkiem, a poważne sprawy im umykają. Za taką pracę nie powinno być wynagrodzenia, tylko kara.
2019-08-31 19:21:05
tom lem: ... kara też jest - oczywiście, mieszkańcy sami się ukarali takim wyborem;-)
2019-08-31 22:46:08
krzysztof.mm: swego czasu na Kaplicówce w Skoczowie postawiono ni w pięć, ni w dziesięć monstrualną kupę złomu, z której pożytek mają jedynie pioruny - już się naród cieszył, kiedy rdza zaczęła ją na wylot żreć, ale nic z tego, środowisko zbliżone do wielejebnych ocynkowało zmurszałego grata, i stoi po dziś dzień, jak przysłowiowy ch.. na balu.... morał? chcesz postawić wieżę w środku miasta, negocjuj z plebanem, nie z burmistrzem
2019-08-31 23:13:56
donekT: krzysztof-Q, Próbowali wziąć przykład z Zachodnich rozwiązań, Wieża Eiffla, tylko trzeba było dostosować do lokalnych rozwiązań i potrzeb. krzysztof-Q Krzyż na Kaplicówce jest jednym ze znaków rozpoznawczych miasta, wpisuje się w miejscowy krajobraz i stanowi atrakcję turystyczną. krzysztof-Q regionu nie znasz! WSTYD!
2019-09-01 08:14:38
tom lem: ... chcesz postawić cokolwiek w mieście, zapytaj hostessę czy będzie miała ochotę reprezentować twoje interesy, oczywiście sama pracuje tylko uśmiechem, jedynie majordomus działa w kolektywie.
2019-09-01 09:16:12
john: Donek IGNORANCIE wytłumacz nam wszystkim jak krzyż może wpisywać się w krajobraz ??? Uzasadnij swoją wypowiedź najlepiej wpisami z literatury fachowej.
2019-09-01 10:17:04
donekT: john-Q INDOLENCIE, Analogicznie jak Katedra Notre Dame czy Wieża Eiffla na przykładzie Paryża. Nie znasz specyfiki konkretnego miejsca na terenie regionu, no to ją poznaj.
2019-09-01 10:51:34
john: Donek poproszę raz jeszcze o wpisy z literatury fachowej na ten temat.Ja nie pytam o twoją ANALOGIĘ. Wykaż się swoją mądrością w tym temacie.No chyba że jesteś pusty jak wydmuszka.
2019-09-01 11:22:21
donekT: john-Q, IGNORANCIE i INDOLENCIE, skoro się domagasz, poznawanie regionu możesz rozpocząć od "Mój ołówek i architektura" / Ludwik Herok. Z tej pozycji dowiesz się o pewnych faktach. Powodzenia w lekturze!
2019-09-01 11:29:33
john: Donek zauważyłem że jesteś zdenerwowany.Brakuje ci argumentów i wiedzy.Według takich jak ty krzyż na Giewoncie też wpisuje się w krajobraz.Postaw sobie wielki krzyż w ogrodzie i tam uprawiaj swoje gusła. Góry i wzgórza zostaw w spokoju.Dla nich krzyż jest obcy.
2019-09-01 11:44:41
donekT: john-Q, IGNORANCIE i INDOLENCIE, Przeszkadzają Ci konkretne konstrukcje, czy raczej ich symboliczny przekaz??? Nawet odpowiednio umotywowany i uzasadniony. Specyficzny przejaw CHRYSTIANOFOBII Ty john-Q reprezentujesz. Później dochodzi do aktów wandalizmu i profanacji miejsc i obiektów kojarzonych z wyznaniowością. Kościół w Gutach stanowi tylko jeden z przypadków A N T Y K U L T U R Y, jakie w ostatnim okresie zaobserwowaliśmy w regionie.
2019-09-01 11:49:56
donekT: PS "Góry i wzgórza zostaw w spokoju"- DEWELOPERY jakoś o tym zapominają...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: