Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna zaprasza

Przed nami kolejny sezon wakacyjny. Podobnie jak rok temu zapraszamy do odwiedzin w miejscowościach turystycznych. Gmina Brenna przygotowała ciekawa ofertę na całe wakacje. Impreza sztandarowa to Noc Świętojańska - ona otwiera cały cykl wydarzeń.

W sobotę 27 czerwca, Brenna zaprasza na tradycyjną Noc Świętojańską. Jak zawsze rozpocznie go nabożeństwo w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela. To o godzinie 20.30, w kościele poświęcenie ognia, później uroczysty pochód, który wyruszy z kościoła w stronę amfiteatru. Cały obrządek tradycyjnie przygotuje zespół “Brenna”. Będzie też orkiestra dęta.
To wydarzenie zawsze obserwuje wielu mieszkańców i turystów. W amfiteatrze rozpalamy dużą watrę, ona płonie przez cały czas imprezy– mówi Katarzyna Macura dyrektor Ośrodka Promocji Kultury i Sportu w Brennej. Na scenie wystąpi zespół HORPYNA czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce. O północy zapraszamy na pokaz sztucznych ogni – dodaje Macura.

Jako że patronem kościoła w centrum jest św. Jan Chrzciciel, w niedzielę odbędzie się w parafii odpust.
Ale gmina zaprasza również na inne wydarzenia. Dzisiaj (23.06) w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” rozpoczynają się trzydniowe otwarte warsztaty graficzne prowadzone przez studentów oraz wykładowców wyższych uczelni artystycznych w ramach IV Warsztatów Działań Kreatywnych. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 27 czerwca o godzinie 16:00. na godzinę 17.00 zaplanowano koncert zespołu wokalnego Bi-Bi-Singers.


Dzień wcześniej, czyli w piątek w Parku Turystyki o godzinie 15.00 rozpoczną się warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży. Prowadzić je będą studenci i wykładowcy z Uniwersytetu Śląskiego.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: