Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna - tysiąc występujących

Brenna w ten weekend gościć będzie grupy śpiewacze, kapele i zespoły folklorystyczne. W tutejszym amfiteatrze odbędzie się 47. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych.
Konkursowe prezentacje grup śpiewaczych, kapel i zespołów regionalnych działających na wsiach w województwie śląskim zobaczyć będzie można w Brennej. Impreza z wielkimi tradycjami, mająca wielu sympatyków zarówno wśród uczestników, jak i widzów. Organizatorami są Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i samorząd Gminy Brenna.

To głównie panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich, domach kultury i parafiach. Prezentowany jest folklor całego Śląska. Niektóre zespoły przygotowują scenki, dla niektórych występujących jest to takie przetarcie przed Tygodniem Kultury Beskidzkiej.  – mówi Katarzyna Macura dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu w Brennej.

Przez dwa dni przeglądu przewija się około tysiąca uczestników. w tym roku do przeglądu zgłoszonych zostało 65 zespołów. Oceniać je będzie czteroosobowe jury. W przyszłym tygodniu w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku – Białej odbędzie się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień.

Przegląd w breńskim amfiteatrze jutro oraz w niedzielę w godzinach od 11 do 19.

W sobotę 5 lipca ośrodek kultury zaprasza również na wycieczkę przewodnikiem. Tym razem wybieramy się do Szczyrku do Sanktuarium na Górce – dodaje Macura. Wszyscy chętni spotykają się przy Karczmie pod Skalicą w Brennej Bukowej. Następnie grupa przejdzie przez Przełęcz Karkoszczonki do Szczyrku. Tam zaplanowany jest odpoczynek, później powrót tą samą trasą. Przewodnik zaprowadzi nas na miejsce i przy okazji będzie opowiadał ciekawe rzeczy o Brennej. Przewidujemy, że wyprawa zajmie w obie strony około pięciu godzin. To spokojna wycieczka, mogą wybrać się na nią i starsi ludzie, i rodziny z dziećmi. – dodaje szefowa OPKIS.Udział w wycieczce jest bezpłatny
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: