Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: stracił panowanie nad paralotnią

Dziś (09.04.2020) po godzinie 16 do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ul. Lachy Górne w Brennej. 30-letni mieszkaniec naszego powiatu utracił panowanie nad paralotnią i spadł na dach jednego z budynków. Mężczyzna odniósł obrażenia, na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 16, paralotniarz wylądował na dachu budynku gospodarczego, gdzie pozostał. Na miejsce zadysponowano służby ratunkowe. Mężczyzna był przytomny, mimo wezwania na miejsce śmigłowca, ostatecznie poszkodowany został przetransportowany karetką do cieszyńskiego szpitala.

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia poszkodowany znajdował się na dachu budynku gospodarczego. Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ściągnięto go z dachu przy pomocy deski ratowniczej oraz przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. Po około godzinie dwa zastępy powróciły do bazy – relacjonują strażacy z OSP Brenna Centrum.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-10 04:53:13
stokrotkacc: Czekam na dalszy ciąg artykułu! Jaka była życiowa niezbędna potrzeba 30-latka, że wylaz z chaty. Nie wiem np robił przegląd dachów, badał powietrze, czy co tam jeszcze można wymyśleć. Bo inaczej czekam na wysokość mandatu dla niego oraz sume kosztów jaką ma pokryć za koszty wyjazdów tylu jednostek. A także, ile batów dostanie za to ile chłopa musiało sie spotkać niepotrzebnie i narażać w czasie epidemii. Ludzie siedzą w chatach. Przestrzegają. Na łeb dostają z tego wszystkiego. A inni chorują na tzw " manie w d..e " bezpieczeństwa innych.
2020-04-10 08:43:29
kurtis: szukał adrenaliny
2020-04-10 10:06:59
Baciar: Dlaczego pokazujecie start śmigłowca, my wiemy jak śmigłowiec startuje. Bardziej interesujące byłoby pokazanie kolesia leżącego na dachu i jak go ściągają.
2020-04-10 10:26:47
Narcyz: idiota, ale co zrobić jak rodzice nie nauczyli to podwórko wychowa gnojka!
2020-04-10 10:39:31
Andrzej Dupa: O Ikarze też pewnie mówili "idiota", i o wszystkich, co próbowali latać - no nie wiem, kto tu jest idiota
2020-04-10 11:08:42
donekT: krzysio+, Powtórz sobie "Mitologię Greków i Rzymian", polecam tę autorstwa Parandowskiego, jest to poziom 4/5 klasy podstawówki. Postępek Ikara nie polegał na tym, że podjął się próby lotu, nikt tego nie krytykował, Dedal szczęśliwie doleciał do celu. Winę Ikara stanowiło NIEPOSŁUSZEŃSTWO! Natomiast wszelkie "złośliwości" w pierwszej kolejności krzysio+ odnoś względem siebie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: