Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: stawki za śmieci w górę

Do 26 zł wzrośnie od nowego roku miesięczna stawka wywozu odpadów komunalnych w gminie Brenna. Do tej pory mieszkańcy za realizowanie tej usługi płacili 18,50 zł.

Decyzja zapadła na ostatniej sesji Rady Gminy Brenna, która odbyła się 30 listopada. Uchwała została podjęta niejednogłośnie - za głosowało 10 radnych, dwoje było przeciw, a od głosu wstrzymało się trzech. W dyskusji nikt nie wziął udziału.

Samorządowcy zdecydowali też o przyznaniu dotacji Zakładowi Budżetowemu Gospodarki Komunalnej, który odpowiedzialny jest m.in. za prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Plan na 2021 rok przewiduje przeznaczenie na tę działalność ponad 194 tys. zł. W tym punkcie dyskusja również się nie odbyła - za głosowało dziewięciu radnych, czworo było przeciw, a od głosu wstrzymało się dwoje.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-03 09:25:46
alvaro: Gmina bankrutuje, przez niegospodaroność władzy, a koszty poniosą mieszkańcy, brawo mieszkańcy wybierajcie tak dalej. https://wiadomosci.ox.pl/klopoty-finansowe-gminy-brenna-sytuacja-jest-bardzo-powazna,65710
2020-12-03 09:25:47
wyśmienity cwaniaczek: i tak nikt nie pobije stawek za śmieci ustalonych od stycznia w Skoczowie !!!!!!!! taniej chyba jest w Dubaju...............................
2020-12-04 21:09:25
rymir24: Bylśmy pierwsi , którzy płaciliśmy za segregowanie śmieci i płaciliśmy wtedy 2 zł od mieszkańca. Jeszcze nie obowiązywała ustawa obligująca od wytwarzania śmieci. Teraz jest tak jak uchwali Rada Gminy i jest ok ! Na pewno nie jest ok. Jeśli w gminie Istebna ,na pewno bardziej rozległej i z większymi trudnościami tansportowymi odbiór odpadów tzw śmieci jest trudniejsza ,to dlaczego koszt ich odbioru jest dużo niższy od naszych. u nas podwyzka prawie 50 %, a w Trójwsi 15% proszę Wójta o wyjaśnienie. A może nie chodzi tu o śmieci tylko o podreperowanie budzetu. Dlaczego nie ma żadnych spotkań z mieszkańcami?
2020-12-16 07:40:17
RobertZ: Czyli będziemy płacić za tych którzy nie płaca albo udają ze płaca.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: