Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: rozmawiali o bezpieczeństwie

We wtorek w Brennej odbyła się debata społeczna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorem debaty, na której omawiano zagadnienia związane z bezpieczeństwem na terenie gminy, była Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie.

9 listopada w sali OSP w Brennej, uczestnicy spotkania wspólnie omawiali kwestie bezpieczeństwa na terenie gminy.

W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Wójta Gminy Brennej Dariusz Jakubiec, przedstawiciele JRG Skoczów oraz miejscowych OSP, dyrektorzy szkół i przedszkoli, naczelnicy wydziałów Urzędu Gminy w Brennej, przedstawiciele klubów seniora oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także zaproszeni goście i mieszkańcy gminy. Policję reprezentowali na spotkaniu Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie podkom. Łukasz Kwik oraz dzielnicowi skoczowskiego komisariatu - asp. Rafał Skiba i asp. Kazimierz Kawik.

Przebiegiem i przeprowadzeniem debaty zajęli się mł. asp. Kamil Przewieźli oraz mł. asp. Sebastian Marko – profilaktycy komendy w Cieszynie, którzy przybliżyli uczestnikom strukturę organizacyjną garnizonu śląskiej Policji oraz zakres ich działań. Omówili również programy i aplikacje policyjne takie jak „Dzielnicowy bliżej nas”, „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, które służą lepszej komunikacji mieszkańców z lokalną policją. Później przeprowadzono debatę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w gminie. Pytania mieszkańców głównie dotyczyły bezpieczeństwa na drogach. W rozmowie poruszono także temat oszustw, zwłaszcza tych popełnianych przez internet i telefon. Debata spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników, zwłaszcza że była prowadzona przez osoby którym tematyka bezpieczeństwa jest bardzo dobrze znana.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: