Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: prestiżowe wyróżnienie starosty

Na konferencji wieńczącej szóstą edycję programu Lider z Powołania, która odbyła się w Brennej, Mieczysław Szczurek odebrał nagrodę w kategorii "Lider rozwoju regionalnego".

Cieszyński starosta wziął również udział w panelu dyskusyjnym "Liderzy i Kobiety Charyzmatyczne w edukacji, samorządach, kulturze i sztuce, sporcie oraz mediach. Kondycja tych sektorów w czasach COVID-19".

W gronie panelistów znaleźli się też Monika Harpula (kanclerz Uniwersytetu Jagiellońskiego), Robert Heczko (artysta malarz i pedagog), Eugeniusz Witek (przedsiębiorca, aktor i prezenter telewizyjny), Andrzej Duda (poeta i autor scenariuszy programów telewizyjnych), a także przedstawiciele samorządów: Jerzy Pilch (wójt gminy Brenna), Waldemar Socha (prezydent Żor), Janusz Chwierut (prezydent Oświęcimia), Dariusz Skrobol (burmistrz Pszczyny), Iwona Spychała-Długosz (wiceburmistrz Mikołowa), Krystian Grzesica (burmistrz Bierunia). Panel moderowała Beata Sekuła, redaktor naczelna kwartalnika WhyStory.

KR/SP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-10 13:39:16
koszor: To, że bez masek towarzystwo siedzi można pominąć, bo nie od dziś mówią jedno, a robią drugie. Pytanie tylko, o czym może rozmawiać Szczurek z Pilchem? Jeden opowiada, jak funkcjonuje w Cieszynie Odział Pediatryczny, że można go otwierać i zamykać, jak bramę na pilota , a drugi - jak zadłużyć gminę po dziurki w nosie i maskować finansową katastrofę. I weź tu nie wyróżnij takich profesjonalistów!
2021-09-10 14:11:53
miłek 123: Jak tacy Liderzy doprowadzają szpital do niemocy funkcjonowania, a miasto Cieszyn do tego ,że nie ma gdzie zaparkować, najlepiej po drugiej stronie Olzy, to ja gratuluję Kapitule rozdawnictwa wyróżnień......
2021-09-10 14:21:14
tom lem: ... czego tu oczekiwać jaka kapituła takie wyróżnienia i nominowani ;-)
2021-09-10 20:39:28
Iwan: Szczurek to lider nr 1 w rozwoju regionalnym. Takiego rozwoju jak Wydział Komunikacji w Cieszynie może zrobić tylko lider. Raz że przeniósł go z dobrego miejsca jak Bobrecka gdzie dobrze funkcjonował na granicę gdzie nie idzie się dodzwonić a priorytetem są firmy rejestrujące. Za jego czasów burmistrzowania w Cieszynie zlikwidowano dworzec PKS a powstała Galeria Stella najbardziej potrzebna inwestycja do Cieszyna w której nic nie ma.
2021-09-11 01:16:09
Zenobia55: Iwan - prawdziwe jest w zasadzie tylko pierwsze zdanie. Nie wiem, czy coś więcej czytasz, niż własne komentarze pod artykułami, ale w związku z tym, że ja akurat lubię czytać nie tylko komentarze, a przede wszystkim artykuły, w szczególności tutaj na ox.pl, to napiszę, czego się w ostatnim czasie doczytałam. Przeniesienie Wydziału było konieczne, podobno już Starosta Król podjął taką decyzję, było to związane z zaciasnym lokalem, praktycznie brakiem porządnego archiwum (bo nie wiem, czy wiesz, ale każdy kierowca mieszkający na terenie powiatu ma swoją papierową teczkę, każdy samochód zarejestrowany w powiecie ma dokumenty papierowe włożone do odpowiedniego segregatora i umieszone są później te dokumenty właśnie w archiwum. Poszperaj sobie w starych artykułach na ox-ie, to zobaczysz, to, o czym Ci teraz napisałam, być może umknęło Tobie to Twojej uwadze. Ox kiedyś także w jednym z artykułów pisał, że samochodów zarejestrowanych w powiecie jest praktycznie tyle samo, co mieszkańców, czyli statystycznie każdy niemowlak i każdy senior także ma swoje auto ;) Ox.pl kilka miesięcy temu również pisał o tym, że została przeorganizowana informacja Wydziału, zatrudniono nową osobę do odbierania telefonów, zostały dokonane zmiany w centrali Wydziału. Ostatnio dodzwoniłam się do nich w niecałą minutę, spróbuj, sprawdź. Co do firm rejestrujących - niedawno ox pisał także o tym, że powstał nowy regulamin, w którym wszyscy klienci są traktowani w taki sam sposób, niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy pośrednikiem, chyba była nawet w starostwie konferencja na ten temat. Zmieniono także internetowy kalendarz wizyt. Teraz trzeba podać więcej danych. Gdybyś miał chęci, to obejrzyj sobie ostatnią sesję rady powiatu, bodajże z 31 sierpnia, to dowiesz się, że zostanie zwiększone zatrudnienie w Wydziale, ponieważ istnieje taka potrzeba, z czym się zapewne ze mną zgodzisz. Jak widzisz, coś się jednak dzieje w temacie poprawy jakości obsługi klienta w tym Wydziale. Jeżeli to wszystko się uda doprowadzić do końca, istnieje szansa, że i Ty będziesz usatysfakcjonowany. Co do Galerii Stela - o ile dobrze pamiętam, była już otwierana za burmistrza Macury. Nie mnie oceniać, czy była potrzebna dla Cieszyna, nie robię tam zakupów ;)
2021-09-11 10:54:38
SzpiegZNadOlzy: Dotychczas było tu wiele komentarzy nie na temat, ale teraz widzę, że albo anonimowo odpisuje tu rzeczniczka starostwa, albo Szczurek zaczął płacić za pozytywne komentarze.
2021-09-11 13:46:27
miriam11: Zenobia, nie wywala się wydziału starostwa do którego przychodzi 95% petentów na zadupie. Można tam było przenieść inne, mniej uczęszczane wydziały.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: